Dozrávání sklizených zelených paprik VS dozrálé papriky na rostlině



host - 243.114 (?)
19.7.2021 11:25

Ty bílé musí při lehkém zmáčknutí lupnout, tak se pozná, že už jsou ke sklizení. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 28.103 (?), 18.7.2021 12:21, zobrazeno: 5362x
Zajímá mě jestli se vyplatí na rostlině nechávat plody než zezelenají a nebo je sklidit zelené a počkat až dozrají v misce doma. Je výrazný rozdíl v chuti? Díky
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 28.103 (?), 18.7.2021 12:26
*Nechávat plody než zčervenají
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 18.7.2021 15:39

Pokud plody dosáhly s jistotou finální velikost, lze je sklidit a nechat dojít v příhodných podmínkách. Rostlina pak může všechny své síly věnovat dalším potomkům-tím pádem dosáhnete vyššího výnosu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 28.103 (?), 18.7.2021 19:30
Děkuji a myslíte že výsledek bude totožný? Co se týče například pálivosti a sladkosti plodu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 18.7.2021 21:49

20 osmičko, zkuste si vytvořit pokusné jedince, či dokonce skupiny-něco sklízejte tak, cosi naopak. Tak se získávají zkušenosti-ty osobní jsou opravdu nepřenosné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 19.7.2021 8:46

Moje zkušenost je, že červené se musí nechat na rostlině dokud neprosvěcují náznaky červené barvy. Sklizené v zelené barvě chutnají jako tráva. Bílé se dají sklidit dřív - v "technické" zralosti, ale je potřeba to vyzkoušet, aby taky neměly trávovitou chuť. Nic moc se neuchvátá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 243.114 (?), 19.7.2021 11:25

Ty bílé musí při lehkém zmáčknutí lupnout, tak se pozná, že už jsou ke sklizení. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 28.103 (?), 19.7.2021 11:56

Mám právě papričku jalapeno, co se začíná vybarvovat do červena. Pokud ji sklídím teď a ona se jen dobarví a nedojde chuťově tak si raději asi počkám. Vyzkouším to u plodnějších odrůd. Zatím mi nejvíc plodí Sigaretta di Bergamo.

Jsou to vzrůstem, ale stále menší rostlinky. Zkoušel jste někdo parpičky přezimovat a porovnat úrodu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 20.7.2021 19:26

Naprosto potvrzuji: "bílé" papriky sklízím, když dosáhnou přiměřené velikosti (v kontejnerech na balkóně menší, venku větší), tedy v konzumní zralosti. Slupnu je i se semeníkem, jsou křehké a výtečné. Zároveň tím ulevím rostlině. 

U některých odrůd jsou ale takhle nezralé papriky nahořklé a postrádají tu příjemnou chuť. Náš problém je v podnebí: nemáme dost času, aby jich větší množství dozrálo, a to dokonce ani ve foliovníku. Takže volba odrůd je klíčová. Pamatuju si, že Vy děláte převážně Amy. S tou mám ale problém při klíčení. Takže jsem přešel na hybrid Superamy a ten se mi letos osvědčuje spolu s Lungy F1 naprosto nejlíp. Dávají na mé podmínky spoustu chutných paprik. Nojono, Bulharsko to nikdy nebude.sad

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 28.103 (?), 20.7.2021 21:22

Momentálně mám vybráno asi 75 odrůd papriček. Uvidím jaká bude výsledná sklizeň, ale zatím se obávám, že tady v čr budeme odkázáni na druh annum =).

Hold to opravdu chce vypilovat výsadbu tak aby už rostlina byla dostatečného vzrůstu a blízko květenství.

Upřímně ale nevím jak mám doma nasadit přes 180 sazeni papriček a 60 sazenic rajčat...

pomoc =)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika