Doporučte zahradnický substrát pro předpěstování rajčat a paprik



host - 187.216 (?)
9.1.2018 20:12

Letos dám na doporučení pěstitelů chilli papriček a vyzkouším substrát Biobizz.     j.c.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Husi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 71.228 (?), 24.3.2018 7:57

Je to niektorá nižšia huba alebo pleseň, niečo ako Spinellus fusiger...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 20.184 (?), 7.2.2018 14:02

A od akej firmy bol ten výsevný substrát, aby sa ho mohli príp. ďalší pestovatelia vystríhať? Výsevný substrát by nemal mať tak hrubú štruktúru a zvyšky kôry, príp. raslín. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.123 (?), 8.1.2018 20:01

Na výsevy používám supresivní substát - výrobce/značku z hlavy nevím (myslím že žlutá barva). Cena je celkem vysoká, ale už při prvním pikýrování používám standardní a levný "univerzální" od Agra a loni jsem byl spokojený i s nějakou privátní značkou z Hornbachu. Problém u těchto levnějších univerzálů může být že se libovolně mění složení.

Agro pro výsev jsem kdysi používal, připadal mi skvělý svou strukturou s obsahem písku a bez velkých kusů. Jenže pak mi začaly jeho výsevy pravidelně mechovatět a jednou jsem si s ním přitáhl domů i smutnice a likvidoval je tři měsíce.

Záleží asi na tom jakou máte spotřebu. Pokud pár kelímků, doporučuju investovat do dražších, stojí to za to. Pokud máte produkci obrovskou a zeminy potřebujete stovky litrů, tak nezbývá než každý rok znovu a znovu vyzkoušet po jednom pytli dokud nenajdete nějaký vyhovující. Mezi těmi levnými se taky dá najít, ale je to sázka na nejistotu. Pokud naletím na nějaký "šmejd" který tvrdí že je pro výsevy a najdete v něm velké kusy klacků a nerozloženého dřeva, tak ho zkrátka použiju jako spodní vrstvu do truhlíků a musím na sazeniice koupit nový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 170.158 (?), 8.1.2018 21:14

Děkuji všem za názory. Bohužel vlastní kompost nemáme, protože máme malou zahradu a tam už prostě na něho nemáme místo.

Jinak vysazujeme zhruba do 100 sazenic, takže není to žádné závratné množství.  Klidně si připlatím za lepší substrát, protože není nic horšního než když se s tím člověk piplá a pak ty rajčata ani nevysadí, protože jsou katastrofální.  Myslím si to také, že v dnešní době se používá hodně herbicidů a pak to je vše v substrátu.

Poradíte mi tedy nějaký lepší i dražší, který koupit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.115 (?), 8.1.2018 21:40

Asi tři roky po sobě máme dobré zkušenosti s výsevním a řízkovacím substrátem od florcom s úpravou proti padání klíčků, letos poprvé zkouším ještě přepařovaný supresivní subtrát festina. Doslechl jsem se, že vloni měl problém se zbytky semen plevele, ale je to lepší, než zbytky herbicidů. Vloni mám (a nejen nám) toho dost "odešlo" po přesazení do substrátu od agra, takže tahle firma mi už nesmí přes práh.

Oboje se dá koupit v jednom nejmenovaném uni-verzálním hobby marketu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 8.1.2018 22:07

Ve svém hokusu-pokusu jsem porovnával jen dva substráty (viz vlákno Rajčatový hokus pokus - průběh). Vyšly mi tak zhruba na stejno, ale dospěl jsem k závěru, že nejvíc záleží na várce, která se vám dostane do ruky. Protože výchozí materiál nikdy není stejné kvality a ani jednotný postup zpracování tohle nesrovná. A ani cena není tak docela směrodatná. Jak už někdo radil výše, nejbezpečnější se mi zdá spoléhat na vlastní, dobře známé zdroje. Bohužel musím konstatovat, že je to o štěstí, stejně jako mnoho dalších věcí v životě.

To není moc informativní, že?

Milan Hokus Pokus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 187.216 (?), 9.1.2018 20:12

Letos dám na doporučení pěstitelů chilli papriček a vyzkouším substrát Biobizz.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 9.1.2018 20:42

Kde se dá sehnat? V našich obchodech jsem ho nikde neviděl. Přes Internet?

A v čem jsou jeho výhody, tedy podle pěstitelů chili papriček? Ten problém je v tom, že co vyhovuje papričkám, nemusí vyhovovat třeba rajčatům, ale možná ani sladkým paprikám. Nebo ano?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.216 (?), 10.1.2018 11:16

Obvykle je tato značka substrátů k dostání v growshopech. Mám to štěstí, že v Brně mám prodejnu kousek od práce. Biobizz nabízí substráty s obsahem hnojiv i bez nich, jsou prosté plísní a reziduí herbicidů a určitě nejde o směs rašeliny se zbytky nezrozložených klacků.

Pro brňáky - my garden, skořepka 3           j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 23.1.2018 12:58

No ale ta cena biobizz je dost vysoko. Já používám Florcom výsevní substrát a Gramoflor univerzální pro pěstování. Jednou jsem si spálil sazenice reziduy pesticidů v supr-čupr zemině od Agra a nemíním to opakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika