Co budete teď vysévat?



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?)
5.5.2019 9:31

Stále hledám odrůdy pro mé pařeniště na rok 2020. Velmi rané, nízké s chutnými plody a dobrou úrodou.. Tímto udělám takový předběžný výběr a také zkusím růst s mimální zálivkou.

Ze zahrady nic neprodávám, nemám to zapotřebí. Přebytky rozdávám, a že by o bifteková rajčata nebyl zájem, nepředpokládám.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 19.4.2019 10:28

Sazečku, stejně jako většinu zeleniny už téměř před měsícem. Nejspíš zbytečně. Neprší, neleze nicsad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 135.151 (?), 28.4.2019 17:57

V týdnu bych chtěl přímo na záhon vyset asi tak dvacet odrůd keříčkových rajčat. Většinou nevím co od těch nových odrůd mohu čekat a hlavně nevím jak se budou   na to sucho u mne tvářit. Většinou se píše, že nepřesazované rostliny se lépe přizpůsobují podmínkám. Pokud by tomu tak bylo, tak by to byl příslib do budoucnosti. V každém případě chci ta nová rajčata ochutnat, nasbírat semena a něco nafotit. Většinu jsou to velmi rané odrůdy, tak by to neměl být problém.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 5.5.2019 8:22

Ve čtvrtek jsem konečně dal naklíčit ta semena keříčkových rajčat. Od každé odrůdy dvě semena. 42 days, Beaverlodger slicer, Siletz, Silver Fire Tree, Pozhar, Cole, Cyril´s choice, Fireball, Forest Fire, Efimir, Glaceir, Grot, Liliput, Marglobe, Marz Pulcent a Pomidor Paw. celkem 16 odrůd, zbývajících 10 odrůd dám klíčit ihned jakmile se mně uvolní to plato ve kterém mám ta stávající semena. Zítra udělám výsev těch prvních na zahradě.

           Vladimír

PS.: Ty řecké fazole jsem už vysadil na zahradě, doufám, že to chladné počasí jim nijak neuškodí. Stejně budu dávat naklíčit dalších třicet, tak bych je mohl nahradit. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.34 (?), 5.5.2019 8:47

Koukám, že pěstujete vše ve velkém množství, to stačíte spotřebovat či to máte na prodej?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 5.5.2019 9:15

A k čemu vám ta informace bude?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 5.5.2019 9:31

Stále hledám odrůdy pro mé pařeniště na rok 2020. Velmi rané, nízké s chutnými plody a dobrou úrodou.. Tímto udělám takový předběžný výběr a také zkusím růst s mimální zálivkou.

Ze zahrady nic neprodávám, nemám to zapotřebí. Přebytky rozdávám, a že by o bifteková rajčata nebyl zájem, nepředpokládám.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.34 (?), 6.5.2019 9:46

Vladimíre,

rád bych získal více informací o pěstování rajčete stupnického. V loni jsem jedno vysadil, ale rostlina byla malého slabého vzrůstu plody byly jen na dvou vijanech takový chcípáčci v porounání s Tornádem a Torinem. Letos mám 3 rostliny. Četl jsem, že se pěstují na 2-3 výhony, zatím jsem zálistky ještě nevyštípal. Co mi doporučíte? Rostliny jsou cca 35-40cm vysoké o proti jiným druhům opět slabšího vzrůstu, je to u tohoto druhu typické.Jakou úrodu lze v Ø sklidit z jedné rostliny.

flodur.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 249.102 (?), 9.5.2019 13:16

Dobry den,

kedze mame tak blbe pocasie, este k tomu skvele naplanovana dovolenka, ostava cas spekulovat. Okrem rajciat mam uz priesady uhoriek a cukiet, tekvic. Napriek vsetkym neocakavaniam, som minuly rok mala celkom slusny vynos uhoriek. Boli zasadene hned vedla paradajok a napriek zahradk.doporuceniam im to nevadilo. Urobili si sami oporu z paradajok, po ktorych sa splhali. Naopak cukety nulova uroda. Nechapem dovod dodnes. Mozno neboli opelene. Otazka, ma zmysel sadit medzi plodovu zeleninu aksamietnice? Pritiahnu hmyz? Alebo tam dat bazalku, majoranku, oregano? Naozaj zlepsia chut? Oveujem si informacie z clankov. Skusili ste niekto v kvetinacoch davat ku tyckovym paradajkam redkovky? Vyuzit priestor medzi? Alebo mrkvu?

Nevysmejte ma velmi😃😂😆

Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika