Choroba rajčete



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?)
3.10.2013 21:53
no osivem to taky nebude, semeno bylo shodné - já měl rostliny venku a nic takového mi tam nenarostlo, za to u nich všechny..
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 162.128 (?), 14.7.2008 13:12

mam podobne rajce, uz druhy rok, vzdy si koupim predpestovane sazenicky, a z 5ti odrud Tornad mi to tak dve rostliny udelaji. Dokonce maji ruzne plody - treba jedno patro zebrovanych, nad tim patro citronovych, a uplne nahore takove protahle. Mam skoro dojem, ze firma co prodava sazenicky to mnozi se seminek plodu, a ne z certifikovane sazby (seminka hybridu by se nemely pouzivat pro dalsi sadbu). Listy jsou taky podivne, lehce svinute. Vsechny rajcata mam na stejnem zahone, stejne hnojim, zalevam, nejsou na nich skudci, osetruji proti plisnim, tak jiny duvod proc dava jedna odruda tak rozdilne plody a tak divne vypada nevidim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.30 (?), 14.7.2008 19:41

podle listu se domnivam, ze zde chybi zelezo nebo take vapnik... mozna horcik... je videt nervatura na listech...

Ty listy se krouti pri nerovnomerne zalivce a tez pri velkem slun.svitu... zalezi take na tom jak je odruda citliva..ale to je pomerne v poradku a rostlina tim nijak vyrazneji netrpi..akorad na tech hornich fotkach..to opravdu nevim co to je...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.34 (?), 8.5.2013 21:21

Rajciny maju nerovnomerne vyfarbene listy. Okolo zil tmavozelene inak do zlta asi nedostatok horcika. Poradte, ako ich co najrychlejsie zachranit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 3.10.2013 21:20
Známí měli problém s rajčaty, tedy jen s těmi z foliovníku, měla to být odrůda Toro F1, ale plody byly takto malé, ani já sám nevím co by to mohlo být: nedostatek prvku, špatné opylení...? Nemáte někdo typ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 242.167 (?), 3.10.2013 21:27

A byly všechny plody takové nebo jen některé? Tipl bych to na špatné opylení a zároveň bych řekl že takové byly jen některé plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 3.10.2013 21:40
Prý to měla všechna rajčata,(všechny plody), byla tam jen tato odrůda...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 242.167 (?), 3.10.2013 21:48

Já osobně jsem se setkal s tím, že malé byly jen některé plody ve vijanech. Pokud všechny, tak špatné osivo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 3.10.2013 21:49

Takovéto drobné plody jsem měla letos ve skleníku při podmínkách nevhodných k opylení. Nepomohlo ani třepání rostlinami. Stav se upravil až po změně počasí.   J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 3.10.2013 21:53
no osivem to taky nebude, semeno bylo shodné - já měl rostliny venku a nic takového mi tam nenarostlo, za to u nich všechny..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 242.167 (?), 3.10.2013 22:42

Vlhko?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika