Chilli paričky v zimě



Onfrapal - (38) - 120.40 (?)
12.10.2019 11:33

Zdravím Vás.

Můžete mi poradit co přesně s čili papričkama dělat? Situace je následující, zasaženy ve fóliáku a při prvních mrazících byli přesazeny do truhlíků a přemístěny do domu.

Udělal jsem i test s paprikama, které jsem vyryl přesadil a nechal doma dozrát. Mělo to v celku úspěch spousty malých paprik dorostla a dozrála, nechal bych je venku, ale už před 3 týdny jsme měli teplotu -3°C (sousedova úroda zmrzla a zčernala). Takových dní bylo více a já do teď otrhávám papriky pěkně doma sice nemají mnoho listů, protože o ty se postarali srnky ale to nevadí mám klacky na kterých to kupodivu dorůstá. Některé jsem ale málo zaléval tak jsou taková poschnutá, jiné, které měli více zeminy tak jsou supr. Nyní se chystám vše dotrhat a vyhodit, navíc jse mi už pěkně rozmnožili mšice a rád bych navázal zpět na čili papričky. Mám jich asi 10 ve velkém truhlíku, habanero a bishop jsou na utržení, scorpioni a citrónový druh ještě dozrává (nevím zda dozrají). Pár jich za celý rok nezaplodilo, ale jsou v truhlíku také. Četl jsem, že se na zimu mají oštříhat a na jaře znova obraší s lepší úrodou. Má někdo zkušenosti? Rád bych se také zeptal jak vyřešit mšice na čili papričkách? Bohužel truhlík je v místě, kde bych nerad dělal nějáký postřik. Jediná možnost je vynést ven, postříkat a zase schovat. Nevím ale v jakém časovém horizontu postříkat a zastřihnout. Pokud bych nechal jenom nějáký hlavní stonek mšic se zbavím rukou.

Jako postřik bych použil asi nějákou chemii, nebo mi doporučí někdo nějákou babskou radu? Zmíněné doma nechci zkoušet kvůli "smradu" a navíc nevím zda bych uspěl... Česnek, tabák, mlíko, nevím co vše se míchá s voudou, ale jsou to příklady z babských rad na internetu mnou neodzkoušené tedy nevím zda mají účinek.

Děkuji za jakékoliv info.





Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Onfrapal - (38) - 120.40 (?), 12.10.2019 11:33, zobrazeno: 2541x

Zdravím Vás.

Můžete mi poradit co přesně s čili papričkama dělat? Situace je následující, zasaženy ve fóliáku a při prvních mrazících byli přesazeny do truhlíků a přemístěny do domu.

Udělal jsem i test s paprikama, které jsem vyryl přesadil a nechal doma dozrát. Mělo to v celku úspěch spousty malých paprik dorostla a dozrála, nechal bych je venku, ale už před 3 týdny jsme měli teplotu -3°C (sousedova úroda zmrzla a zčernala). Takových dní bylo více a já do teď otrhávám papriky pěkně doma sice nemají mnoho listů, protože o ty se postarali srnky ale to nevadí mám klacky na kterých to kupodivu dorůstá. Některé jsem ale málo zaléval tak jsou taková poschnutá, jiné, které měli více zeminy tak jsou supr. Nyní se chystám vše dotrhat a vyhodit, navíc jse mi už pěkně rozmnožili mšice a rád bych navázal zpět na čili papričky. Mám jich asi 10 ve velkém truhlíku, habanero a bishop jsou na utržení, scorpioni a citrónový druh ještě dozrává (nevím zda dozrají). Pár jich za celý rok nezaplodilo, ale jsou v truhlíku také. Četl jsem, že se na zimu mají oštříhat a na jaře znova obraší s lepší úrodou. Má někdo zkušenosti? Rád bych se také zeptal jak vyřešit mšice na čili papričkách? Bohužel truhlík je v místě, kde bych nerad dělal nějáký postřik. Jediná možnost je vynést ven, postříkat a zase schovat. Nevím ale v jakém časovém horizontu postříkat a zastřihnout. Pokud bych nechal jenom nějáký hlavní stonek mšic se zbavím rukou.

Jako postřik bych použil asi nějákou chemii, nebo mi doporučí někdo nějákou babskou radu? Zmíněné doma nechci zkoušet kvůli "smradu" a navíc nevím zda bych uspěl... Česnek, tabák, mlíko, nevím co vše se míchá s voudou, ale jsou to příklady z babských rad na internetu mnou neodzkoušené tedy nevím zda mají účinek.

Děkuji za jakékoliv info.





Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 13.10.2019 11:47

Babské rady jsou většinou na nic. Stříkněte buď pirimorem, mospilanem nebo Ninjou (chess). Jsou účinné a nesmrdí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 45.133 (?), 13.10.2019 14:36

Nasbírejte berušky, furt je někde potkávám.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 13.10.2019 16:28

Rostliny přenesené na podzim ze zahrady do interiéru jsou u mě bez postřiku odsouzeny k záhubě. Týká se to i nepromrzlé zeminy. V nepromrzlé půdě je velké množství škůdců, kteří v lepších podmínkách vylezou a rostliny zničí. V loňském roce mi takto odešly silné papriky. Letos zatím jen nějaká rajčata a uvedené chilli papričky. Nechtěl jsem je k vůli plodům stříkat a už asi bude pozdě. Molice a svilušky jsou v tomto nepřekonatelné. Venku na větru pořád ještě nějaké papriky (pálivé i nepálivé) nechávám. Věřím, že zmrznou až začátkem listopadu. Zatím jsou krásné.

Poslední řádek venkovních paprik (sever Bulharska)
Poslední řádek venkovních paprik (sever Bulharska)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 14.12.2019 21:30

Jak jste dopadl s papričkami v interiéru? Ty moje jsou v pořádku, ale bez chemie se to neobešlo. Nemají takové nároky na světlo jako třeba rajčata a mohly by úspěšně přezimovat. Venku jsou samozřejmě všude všechny papriky už po smrti.

Zmrzlá paprika na poli
Zmrzlá paprika na poli
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika