Chilli papričky - pěstování v květníku



pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?)
25.8.2015 21:11

Dostal jsem darem květináč s malými žlutými papričkami které rostou špičkami nahoru. Jsou dlouhé asi dva cm a je jich tam cca 15 ks. Podle mne jsou to ozdobné papričky, ale prý jsou i jedlé a velmi pálí. Máte někdo s takovým druhem zkušenost? Zejména zda jsou opravdu jedlé.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 4.2.2012 18:24

Některé recepty doporučují papriky před plněním spařt, potom naplnit zalít nálevem a sterilovat. Papriky Koral již dlouho nepěstuji, jednou jsem je plnil rozinkami a zaléval nálevem s medem. Za tu práci mně to nestálo.

Ale problém může býtr i v tom, že vaše papriky byly již plně vyzrálé. Já si myslím, že postupem zrání se ztenčuje vrstva dužniny a tvrdne povrch zejména u některých pálivých odrůd papriček. Ale nevím, protože jsem to nikdy nesledoval.

                Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 242.125 (?), 31.3.2012 14:58

pro pěstování chilli papriček doporučil vyzkoušet balíček pro pěstováním za oknem

jedná se o osvědčené druhy chilli paprik nízkého vzrůstu, které nevyžadují zásadní péči, takže jejich pěstování zvládne i laik - začátečník :)

Pequin
Pequin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 25.8.2015 21:11

Dostal jsem darem květináč s malými žlutými papričkami které rostou špičkami nahoru. Jsou dlouhé asi dva cm a je jich tam cca 15 ks. Podle mne jsou to ozdobné papričky, ale prý jsou i jedlé a velmi pálí. Máte někdo s takovým druhem zkušenost? Zejména zda jsou opravdu jedlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika