Chilli na balkóne



host - 202.78 (?)
16.5.2013 16:46

Dobrý den, sám jsem tenhle rok taky sadil později (cca před 14-ti dny), očekávám, že jediný efekt bude pozdější sklizeň. Můžete to zkusit vysadit po jednom semínku.

Jako substrát používám obyčejný zahradnický substrát a jakmile rostlinky povyrostou, začnu 1x za 14 dní zalévat hnojivým roztokem Krystalonu (modrý). Tady jenom pozor na použitý substrát, některé už mají v sobě namíchanou počáteční dávku hnojiva, tak se podle toho přizpůsobit - oddálit hnojivou zálivku nebo snížit koncentraci hnojiva v ní. Chilli toho sice snesou dost, ale i tak je lepší to nepřehánět.

Samotná semínka sázím rovnou do substrátu do mělkých jamek a dle potřeby rosím z rozprašovače (aby substrát byl stále vlhký), jednou za čas proleju více.  Dřív jsem zkoušel s úspěchem pěstovat i v čisté rašelině (pH 4-5). Ze škůdců mají obecně papriky na balkóně problém hlavně s mšicemi, takže se na ně připravte. Petr L.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
sheva8 - (3) - 250.162 (?), 16.5.2013 12:43, zobrazeno: 4512x

Dobrý deň,

ohľadne pestovania som absolútny nováčik ale vždy ma fascinovali štiplavé resp. pálivé chilli papričky. Dnes mi prišli semiačka týchto chilli papričiek:

- Bhut Jolokia,

- Habanero,

- Jalapeno.

Chcem sa spýtať, či sa mi to ešte oplatí zasadiť alebo mám počkať až na február nového roku? Budem ich pestovať na balkóne (smer Juh). 

Pred výsadbou mám dať semiačka do vody alebo môžem rovno do zeminy? Ako často mám polievať, koľko bude trvať kým budem mať plody?

Hľadal som už na internete rôzne fóra ale informácie sa skoro všade menili tak pre istotu sa pýtam tu, kde je určite veľa skúsených pestovateľov. Ďakujem pekne za zodpovedanie mojich otázok ale môžete pridať aj nejaké skúsenosti ohladne chilli papričiek.

Ešte raz ďakujem :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 202.78 (?), 16.5.2013 16:46

Dobrý den, sám jsem tenhle rok taky sadil později (cca před 14-ti dny), očekávám, že jediný efekt bude pozdější sklizeň. Můžete to zkusit vysadit po jednom semínku.

Jako substrát používám obyčejný zahradnický substrát a jakmile rostlinky povyrostou, začnu 1x za 14 dní zalévat hnojivým roztokem Krystalonu (modrý). Tady jenom pozor na použitý substrát, některé už mají v sobě namíchanou počáteční dávku hnojiva, tak se podle toho přizpůsobit - oddálit hnojivou zálivku nebo snížit koncentraci hnojiva v ní. Chilli toho sice snesou dost, ale i tak je lepší to nepřehánět.

Samotná semínka sázím rovnou do substrátu do mělkých jamek a dle potřeby rosím z rozprašovače (aby substrát byl stále vlhký), jednou za čas proleju více.  Dřív jsem zkoušel s úspěchem pěstovat i v čisté rašelině (pH 4-5). Ze škůdců mají obecně papriky na balkóně problém hlavně s mšicemi, takže se na ně připravte. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sheva8 - (3) - 250.162 (?), 18.5.2013 10:18

Pert L. ďakujem. A za aký čas očakávate nejakú úrodu??.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.78 (?), 18.5.2013 12:54

Sazeničky zatím rostou dobře, pokud by už v červenci zakvetly, tak první úroda bude asi na počátku září (pro Jalapeno). Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sheva8 - (3) - 250.162 (?), 20.5.2013 22:05

OK. Dnes som sa k tomu dostal tak som sadil. Ale nie všetky. Nechal som si semiačka aj na horšie časy smiley

Uvidíme čo z toho bude. Tiež sa budem snažiť udržať substrát vlhký. Použil som tiež obyčajný záhradny substrát (na obale je písané, že obsahuje organické časti kompostu). Uvidiíme.

Ešte raz ďakujem yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika