Česká rajčata 2017



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 230.40 (?) 
26.3.2023 15:47

A to jste se ani nepodelil s rodinou?    vasek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 26.3.2023 18:37

Tentokrát ani ne, protože jich ještě 8 zbylo.wink A manželka nebyla doma.

Ale těch nejprvnějších 5 jsme snědli slavnostně tak, že každý, tedy manželka a já, jsme dostali půlku od každého. A bylo to tak správně, protože nebyly stejné chuti.

No a asi jsem ve Startkách probudil špatné svědomí, takže se dvě - každá na jiném keři a okně - zastyděly do červena. Ale stejně budou později než loni.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.99 (?), 26.3.2023 23:06

A ta fotka by nebyla?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 27.3.2023 9:40

Vydrž ještě chvíli. Teď čekám, až dojdou. Když je rozříznu, budu je muset hned sníst.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 28.3.2023 20:44

Tak tady je konečně ta fotka. Slupnul jsem ta 2 rozříznutá a 1 malé celé a musím říct, že byla lepší než ta předešlá 3 nedlouho po sklizni. A jak jsem je rozřezával, nádherně voněla.smiley

Milan


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.99 (?), 30.3.2023 17:09

Vypadají pěkně, jen se mně zdají hodně malé. Bejbino je koktejlové rajče o velikosti 30-40 g což je minimálně třikrát větší než ty tvoje. Zajímalo by mne, proč jsou tak malá.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 30.3.2023 21:06

Vladimíre, jsou všechna z nejnižšího vijanu (a ty o malinko větší už jsem sežral). Na těch výš jsou o dost větší, a to jak u Bejbin, tak u Startek i Mandatu. Na dnešní fotce Startky je to dobře vidět. Vysvětluju si to tím, že ty rostliny věnovaly a věnují víc energie do těch vyvíjejících se pater. Je to i obvyklý jev u mne na zahradě. Ale obecně mám většinou doma a pak i na balkóně menší rajčata než na zahradě - menší než je udávaný průměr. V 7,5l půdy se tomu ani nedivím, jakkoliv dobře jsou hnojená. A nejsou ani o moc větší, když je pak na balkóně dám ještě do většího květináče s nějakými 5 až 7 litry směsi navíc. Kořínky prorostou dolů, ale pořád to není dost. Možná to ale souvisí i s tím, že směs v kontejneru celkem rychle vysychá. Ale zase jsou obvykle silnější v chuti. Výjimkou byl loňský rok, kdy se všechna rajčata vyvedla na své chuťové maximum.

Když si to tak zpětně promítám, je u mne docela běžná věc, že největší rajčata bývají na těch středových vijanech. Řekl bych, že to souvisí i s rozvíjejícím se kořenovým systémem. Když je ještě méně vyvinutý, prostě ta spodní trochu "odfláknou". A ke konci sezóny pak nahoře jsou postupně menší a menší (nechávám je nezaštípnutá až do zámrazu). Určitě v tom hrají svou roli i teploty.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika