Boj s plísní determinantními variantami rajčat?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?) 
9.8.2021 21:17

Budu říkat skleník, ale skla jsem vyměnil v 2013 za 1cm makrolon. Střecha je pevná a nedá se otevírat. Co se dá otevírat jsou oba boky skleníku a velké vstupní dveře. Boky se skládají ze 6 samostatně otevíratelných oken na pantech. Pokud je otevřu a při způsobu, jakým pěstuji rajčata ve skleníku, myslím zalévání rostlin, kdy se snažím o co nejmenší zamokření půdy (je vidět na foto), tak se mi daří držet relativní vlhkost na dobré úrovni. Pěstuji, jak rajčata, papriky, okurky v jednom skleníku a jestli má relativně sušší klima nějaký vliv na 100% růst okurek nepoznám a jsem spokojen za to co mám a co sklidím. Myslím, že uznáte, že s teplotami a vlhkem nemusím nějak zvlášť bojovat díky velkorysé ploše větrání, kterou takto vymyslel a udělal táta. Skleník se stavěl když mi bylo 13 let a dnes mi je 58, takže mu je 45let. V 2013 velká rekonstrukce.  Co nám dal již úrody a opakuji, že snad dopadne časosběrné video, co bylo letos pěstováno. První půlku mám již v počítači. Nově jsem nyní vysázel ledový salát... Hezký den. PS: fota jsou staršího data, ale stav je stejný.

plně otevřený bok
plně otevřený bok
sklenik_2
sklenik_2
nezamokřená půda ve skleníku
nezamokřená půda ve skleníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 91.196 (?), 9.8.2021 21:25

yes-obo, Váš tata je-nebo byl BORECcheeky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 9.8.2021 21:52

Díky za tátu. Ten by si to považoval, takovou pochvalu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 9.8.2021 22:00

Rádo se stalo-komu čest... Ten můj byl víc do větru, něco jako motýlekwink-občas slyším : Ahoj brácho od předtím neznámého člověkalaugh. Pro podobné Kutily by snad nebyl problém postavit si pěstírnu s posuvnými-třeba i vyndávacími dveřmi, každý nemá tak velkorysý prostor po stranách jako Vy!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 9.8.2021 22:09

Dveřmi mám na mysli spíš boční stěny-jsem ještě příjemně omámen novými vestavnými skříněmi s tím systémem pojezdu s tichým dorazem-no nic, půjdu spát, povečeřel jsem rajskou ze svých výpěstků, koupených knedlí a vola. Dobrou...cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2781) - 208.138 (?), 10.8.2021 19:12

Musím se přidat k chvále konstruktéra takového skleníku. Váš tatínek přesně věděl, jaké nedostatky mají skleníky a podařilo se mu je odstranit. Bohužel ho nikdo z komerčních výrobců nenásledoval.

Myslíte, že byste se mohl o jeho copyright konstrukci podělit s námi, amatéry? Protože už dlouho o takovém skleníku přemýšlím, ale nejsem dost dobrý technik, abych to promyslel do detailu.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 16.8.2021 23:02

Zdravím. Nechodím sem každý den blush. Jak si to představujete? Mohu nafotit cca míry, nejlépe po sezoně. Táta byl zámečník a já slaboproudař. Byl jsem rád, že dokážu něco přivařit při opravě (omlouvám se svářečům)  a zvyšoval jsem ho o 30cm, abych se všude věšel se 190cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 16.8.2021 23:19

Mě se líbí i tento systém a skleníky se prodávají i zde.

Bohužel třeba zde v tomto videu se snaží vše udusit, usmažit, upéct. V létě i na jaře není nic horšího, než se snažit " urychlit " sklizeň nevětráním. To je dle mého základ k úspěchu. Mít nezmordované pěkné sazenice rajčat. Já bych měl stále jednu stranu pootevřenou. Okurky dají co dají, tam to bez postřiku nepůjde, ale já nestříkám. Dnes zrovna jsem sklidil poslední 2 okurky a zlikvidoval jsem je. Papriky jsou v úžasném stavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.103 (?), 17.8.2021 9:36

Jde vidět, že je to ruská konstrukce... A né made in Poland...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2781) - 208.138 (?), 19.8.2021 0:08

Obo, já myslím, že rozměrový náčrtek s trochou popisu, jak a kde se co otevírá, by bohatě stačil. A samozřejmě až bude čas a klid. Stejně teď nikdo skleník nestaví.

Díky moc.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika