Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Při čtení vlákna o bramborové plísni rajčat přišla řeč i na likvidaci napadeného porostu. Ale nějaký konkrétnější návrh na bezpečnou likvidaci - tedy tak, aby se choroba dál nešířila - tam nepadl.

Když jsem naposledy likvidoval plísní napadená rajčata, spaloval jsem je postupně v kamnech. Ale to má několik háčků, protože ne všichni městští pěstitelé mají kamna či krb k dispozici a navíc mám obavy, že ještě než dosáhne napadená část pro plíseň smrtící teploty, vynese kouř životaschopné spóry do širokého okolí. Popelnice také není to pravé ořechové, protože odpad většinou končí na skládce, takže si zase plíseň výská radostí.

Doufám sice, že k tomu nebudu muset letos přikročit, ale bylo by dobré mít nějaký spolehlivý a nepříliš náročný či nákladný postup v rukávu. Jak to dělají velkopěstitelé? Těm se to také čas od času přihodí, ne?

Máte někdo nějaké nápady či recepty?

Milan HP

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika