Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Možná to pro někoho není problém, ale někteří z nás raději nejedou na dovolenou, než aby opustili své svěřence- výpěstky (ať už je to jakákoliv zelenina). Dostali jsme se k tomu v jiném vláknu a Vladimír navrhl speciální diskuzi. Celkem správně nechce, aby se vlákno Rajčata 2019 zaneslo jinými problémy.

Tak jak řešíte letní dovolenou vy? Zalévání a další nutnou péči.

Dovolil jsem si zkopírovat příspěvky na toto téma a přenést je sem, Z vlákna Rajčata 2019 nemůžu bohužel smáznout ani svoje příspěvky. Třeba to udělá redakce.


Katkos (12) - xxx.xxx.99.86 (?)
2.12.2018 19:21
 

Vsak tie dovolenky robia starosti - druhy marcovy tyzden ideme na lyze, to by priesady nemal kto polievat. Pribuzni nam kazdorocne preliatim dokazali skantrit aj izbove odolne rastliny (zistili sme, ze skor preziju ked ich nepoleju vobec), takze priesady na nich urcite nenecham. Sadenie bude teda dost neskoro, az treti marcovy tyzden. A v júli v lete 2018 - 2 tyzdne Chorvatska zase skoro neprezili paradajky v kvetinacoch (ja idiot som ich dala pod kvapkovu zavlahu, ktora je programovana 2x denne 5,00 a 22,00 hod na travnik, aby nezasli na sucho. Tak teda skoro zasli na plesen. Ale nakoniec sme nejake tie cherry mali, po postrekoch). Na poli, kedze nikto nevystipoval zalistky, vznikla nepreniknutelna dzungla, kedze som aj prehustila vysadbu. Darovali mi znami kopu priesad akoze ich odskusanej neznamej - nakoniec nechutnej sorty - medium cervene. Mala som radsej polovicu vyhodit. Zapasila som s pralesom 2 tyzdne. Bolo to nanic. Preto teraz vysadim uz len overene veci. No ale more musi byt. Jednak rodina nie je nadsenec paradajok, ale dovoleniek ano. Aj moja astma a alergie si to ziadaju. Takze vyber jednoznacny, prehrala by som boj za sklenik (pre mna palec hore) oproti moru na celej ciare. Inak ako vy riesite dovolenky, moji mili tomatomilujuci chytrolini? Katka


Milan HP (364) - xxx.xxx.6.138 (?)
3.12.2018 18:08

Na dovolenou prostě nejezdím. Tedy, loni jsem byl na necelý týden v srpnu a moji svěřenci v tu dobu chytli plíseň jako vrata. Vždycky, když jsem jezdíval na dovolenou, pršelo a bylo chladno: ideální plísňové počasí. Tak jsem to v zájmu pěstování letos odpískal úplně. Ale zrovna letos jsem nemusel.Nojo, ale kdo to má vědět? Řešení vidím v krátkých dovolených (do týdne) a častěji. To rajčata vydrží bez vody. Jenže to se pak nevyplatí jet do ciziny. Ale musím říct, že toho fakt nelituju: užil jsem si to stejně parádně. Milan HP


Mr Bigggg (2324) - xxx.xxx.135.132 (?)
3.12.2018 23:24
Pro pěstování rajčat není důležité, jestli někdo jede na dovolenou nebo nejede. Vladimír


Milan HP (364) - xxx.xxx.6.138 (?)
4.12.2018 0:23
Není, pokud má člověk spolehlivý záskok. Letos třeba by bez něj za 10 dní uschly a já musel vozit vodu. Záskok by tohle neobětoval. Ale za sebe se přiznám, že už mne ta touha po cizokrajných dovolených docela přešla. Naraizoval jsem se dost po revoluci a užil si jak dobrodružství, tak stresu. Nejspíš už na to nemám energii. Rozhodně to necítím jako ztrátu, spíš naopak.

A co Ty, byl jsi na dovolené? Myslím třeba víc než týden?

Milan

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika