Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Paradajky pestujem už veľa rokov. Sadenice si pestujem sám, používam rokami overený postup. Keďže vysievam viac odrôd, každú osobitne dávam do kelímku, v ktorom ju vypestujem, po určitej dobe rozsádzam po jednej rastline do kvetináčikov.Posledné roky vysievam asi 5-10 odrôd, na kusy celkove asi 50-60 rastlín. Vždy zaradím niečo nové k odrodám ktoré sa osvedčili. Minulého roku to bolo Tomatoberry Garden a Zlatava a obe sa osvedčili aj keď viac Tomatoberry, Tohto roku chcem vyskúšať Mandat ale vyzerá to byť problematické.Sáčik obsahoval 10 semien, vysial som 5, vyrástli všetky, ale rástli zle. Vytiahli sa do výšky a boli veľmi tenké.Neskôr som ich presadil jednotlivo do kelímkov a posadil takmer až po listy, čo robievam pri všetkých paradajkách.Ostatných asi 60 paradajok odrôd Crystal, Tomatoberry, St. Pierre, Kecskemeti Jubileum, Zlatava a ešte jedna ukrajinská žltá špicatá rástli bez problémov. Mandat veľmi slabo, nedosiahol ani polovičku veľkosti ostatných.Neskôr som vysial aj zvyšných 5 semien, ale výsledok bol rovnaký.Veľmi slabý rast, rastliny vyzerajú ako zakrpatené, sú slabé a tenké.Substrát a spôsob pestovania rovnaký ako pri ostatných paradajkách.Predajca Dobré semená. Ak niekto pestuje odrodu Mandat, napíšte prosím svoje skúsenosti, aby som sa vedel zorientovať pri tejto odrode.Mnoho zdaru v pestovaní praje 

afer

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika