Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

1.2.19 Včera jsem zahájil novou zahradní sezónu vysetím 5 semínek Kumata. Už na sazenice, které přijdou rovnou ven. Ten dřívější termín je proto, že mají DTM 80, tedy jsou pozdní. Někde výš jsem napsal, že je vyřazuji, ale změnil jsem názor po tom, co jsem zjistil, že velmi dobře a dlouho dozrávají po ukončení sklizně a že jsou i pak velmi chutná. Mám je ještě teď a v porovnání s ostatními neztratily téměř nic na své chuti. Celkově mi zbývá ještě tak kolem kila hlavně Mountain Magiku, ale i pár dalších odrůd: šetřím si je. Z toho, co už pěstuju doma půjdou ven některé mateře a řízky, hlavně MM. Ostatní odrůdy hodlám vysít kolem 15.2., tedy dřív než je obvyklé, protože zase sázím na brzkou úrodu i v té nadmořské výšce (570 m.n.m.). S náročnější přepravou počítám a kalkuluji i s nějakými ztrátami. Odrůdy: Start, Stupice, Crimson Crush, Mountain Magic, Kumato, Tornádo, a pokusně i Huevos de Toro (Býčí koule). Vyřadil jsem Vitadory a Bonsety: kdyby měl někdo zájem o semínka těchto dvou, rád se jich zbavím. Malá cherry a keříčková zůstanou dole na balkóně. Jedině kdyby přebývaly, půjde pár keřů nahoru. Keříčková, jak jsem zjistil, musí mít separátní záhon.

Milan HP

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika