Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Blíži sa konoec roku 2017 a tak by bolo načase založiť nové vlákno, čo budeme pestovať na budúci rok. Po zhodnotení minuloročnej sezóny robím plány a vidím to u mňa takto. Vlani som mala vysadených vyše 50 druhov, tento rok by som to chcela skresať na polovicu.September a október ich riadne preveril, lebo som bola 2 mesiace preč a boli bez starostlivosti, iba čo si susedia chodili oberať.Určite nebudem pestovať z Cherry Supersweet 100, Goldkrone,- praskali od začiatku aj v sklenníku, Sladkuju Devočku- bola z presevu od kamošky, Mandant mi vyšli semená, ale nezdal sa mi až taký výnimočný- dosť malé plody, neoslovili ma ani Charmant a Rubinka od Sema, nevysadím Toro, Torino, Tornádo.Ešte niekoľko ďalších druhov som vylúčila. Ale ako som sa tak prehrabávala v mojich semenách, bude to dosť ťažké. Stále ma to pokúša skúšať niečo nové. Z českých hybridov od Sema budem pestovať asi len klasické stálice Štartky, Bejbino a Pollicino. Datlo. Ešte možno ak dostanem kúpiť, vyskúšamm novú Jagodku. Zo Zelseed po 1 koreni Milicu a Niki Zel a 2 korene Holandských Cristal F1 do sklenníka a 2 korene Stupického skorého poľného, ešte dám samozrejme Gardenberry F1, Juanitu z presevu,2 nové druhy skorých koktejloviek z Uk- Sugar GlossF1 a Pink CharmerF1 z Uk.  V konrajneroch budem ďalej pod strieškou pestovať Dwarf Sleeping lady, Magliu Rosu, 1 koreň Big Green Dwarf a hore uvedené hybridy prípadne ďalšie Dwarf. Na von ešte samozrejme Kumato a Mini Kumato, Sweet aperitiv, moje obľúbené SantaOrange, Philovitu F1 možno Black Cherry, ďalej Orange banana, z biftekových klasiku- skorú Annu Russian, Býčie Srdce, CorazoneF1,zo Zelseed Jerguš F1,z tmavých Black Of Tula, Cherokee Purple, Black Truffle, Orange Strawberry a nejaké španielske od Vladimíra. Ešte na sušenie Scatollone, možno aj českého Šejka a San Marzano Lungo a Mini San Marzano. Z čienych Blue berry. A už sa ro nebezpečne blíži k 40tke, hoci som najmenej toľko druhov vynechala z minuloročných pestovaní. Do začiatku hlavného marcového výsevu mám ešte trocha času to premyslieť.  Aby som sa mala čomu venovať počas zimných dní a večerov-30. novembra som vysiala tie 2 skoré novinky z Uk:  CharmerF1,Sugar GlossF1, ďalej Stupické skoré, Sleeping Lady, a Maglia Rosa, spolu po 2 kusy pre pokusné skoré pestovanie, teplota v izbe 22 stupňov, v noci 18 stupňov. Substrát od Forestiny supresívny na výsevy a množenie. Rastlinkám sa zatiaľ darí. Ešte som 2.dec. vysiala po 2 semená semien Štart F1, Cristal F1 a 1 GardenberryF1plus 1 TomatoberryF1(pre porovnanie). 11. dec som ešte vysiala 2 PhilovityF1 na vegetatívne rozmnožovanie. Budem skúšať pestovať v chladnejšej miestnosti bez prisvetľovania na západnom okne, príp. na východnom a s prisvetľovaním v teplejšej na juhozápadnom okne, uvidím, ako sa bude jednotlivým druhom dariť. Všetkým prajem pekný Advent. Eva T.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika