Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ano, myslím, že došlo v tom truhlíku k vyčerpání živin. Je pravda, že jsem se nesnažil během vegetace tam něco přidávat, neboť jsem se domníval, že talový objem výživné zeminy musí stačit. Ale prostě tykvovité jsou nenasytné více, než jsem si myslel. Asi by pomohlo průběžně přidávat, komu nevadí chemie, kristalon apod. nebo třeba zkvašené slepičince, kopřivy. To jsem udělal v závěru vegetace, když jsem viděl ten pokles vitality, ale asi bylo už pozdě. Bylo by dobré, kdyby se vyjádřil někdo, kdo pěstoval třeba meloun v pytli, jaké docílil úrody a s jakým postupem. Myslím, že až tak detailně to tu ve fóru nebylo, i když něco by se najít dalo. Pokud by byl výsledek pěstování v nádobách třeba desetina úrody oproti volné půdě, melouny bych do nádob nedával a smířil se s obsazením velikého záhonu, kde lze na jedné rostlině sklidit v součtu desítky kil (roubované). Třeba u rajčat se dá dostatečně velkou nádobou dosáhnout úrody srovnatelné s pěstováním ve volné půdě, ale meloun patří k tomu nejnáročnějšímu, co zkouším pěstovat. Nepovažuju pak za reálné použít úměrně velkou nádobu, což by mohlo vést na objem vysokého záhonu, což např. na obvyklé střeše ani z důvodů zátěže není realizovatelné.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika