Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím, p.Mirek a ďalší, ktorý tvrdili, že mám rajčiaky poškodené reziduami herbicidov v hline mali pravdu. Napadlo ma urobiť Bioassay Test, podľa stránky tu, kde testujú zvyšky herbicidov v komposte.

Test1: Zasadil som hrášok do kelímka s podozrivou 100% kupovanou zeminou (žiadna miešanka) priamo z originálného sáčku, a už po pár dňoch po vyvine lístkov sa začali charakteristicky skrúcať (uzatvárať).

foto 1 - hrášok po 3 týždňoch pestovania v kupovanej zemine

Test2: Odrezal som časť z poškodeného rajčiaku a ten dal zakoreniť. Po zakorenení som ho zasadil do vlastnej kompostovej hliny, kde začal postupne rásť bočný výhonok, už takmer bez známok poškodenia. V súčasnosti už kvitne, ale listy niesú stále úplne normálne.

foto 2 - odrezok z poškodeného rajčiaku už s koreňmi (21.7.2013)

foto 3 - odrezok z poškodeného rajčiaku s bočným výhonom už takmer bez poškodenia (25.8.2013)

Test3:  Odrezal som časť z nepoškodeného rajčiaku zo záhradky, dal zakoreniť a zasadil do kelímku s kupovanou zeminou. Predpokladám poškodenie rajčiaku. Test ešte prebiehawink.

Poškodené rajčiaky na balkóne mám už zlikvidované aj s pozberanou "úrodou" - foto 4. Aj keď rajčiny nevyzerajú zle, jesť ich nebudem. Našťastie mám ešte "nepoškodenú" úrodu zo záhradky - foto 5.

Zaujímavé je, že rajčiny z herbicidom poškodených rajčiakov sú oválne až hruškovité - foto 6, narozdiel od nepoškodených guľatých rajčín zo záhradky - foto 5. Všetko je to tá istá odroda.

Takže moje problémy s deformáciami rajčiakov sú zo zvyškov po herbicidoch v kupovanej zemine. Tento rok teda moje pestovanie na balkóne stroskotalo na zakúpenej zemine - bol to na balkóne teda iba testovací rok, kde som sa poučil, že už radšej nekúpim žiadnu zeminu, ale radšej budem používať vlastnú z kompostu a hliny.

No a nakoniec ešte pre všetkých foto tej hnusnej kupovanej zeminy - foto 7,8,9, kto má možnosť radšej sa jej vyhnite!

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika