Zapas sezony: lebeda - trava



lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?)
27.7.2010 15:54

Stalo se nám to stejné jako panu Jozefovi, s tím rozdílem, že jsme si jen nechali navést ornici.Předtím byla provedena rekonstrukce domu, tak dle toho pozemek vypadal. Ta lebeda vyrašila jako první, tráva byla zprvu jen slabá. Domnívala jsem se, že chyba byla v tom, že jsme nepískovali atd. Vzhledem k tomu, že jsme takto upravovali jen část pozemku, na zbytku zůstala stará tráva a nešlo nám o žádný anglický trávník, moc jsme to neřešili. Lebeda byla ale dle mého názoru v té ornici. Po posekání zmizela, dnes je tam spousta jiných plevelů.Kdybych za práci zaplatila firmě, asi by mě to taky vadilo. Na druhé straně je zahradnická firma velmi slušná, že uznala reklamaci.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 27.7.2010 15:54

Stalo se nám to stejné jako panu Jozefovi, s tím rozdílem, že jsme si jen nechali navést ornici.Předtím byla provedena rekonstrukce domu, tak dle toho pozemek vypadal. Ta lebeda vyrašila jako první, tráva byla zprvu jen slabá. Domnívala jsem se, že chyba byla v tom, že jsme nepískovali atd. Vzhledem k tomu, že jsme takto upravovali jen část pozemku, na zbytku zůstala stará tráva a nešlo nám o žádný anglický trávník, moc jsme to neřešili. Lebeda byla ale dle mého názoru v té ornici. Po posekání zmizela, dnes je tam spousta jiných plevelů.Kdybych za práci zaplatila firmě, asi by mě to taky vadilo. Na druhé straně je zahradnická firma velmi slušná, že uznala reklamaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jozefH - (5) - 44.130 (?), 27.7.2010 17:49

Ok, tak fakty naznacujuce, skadial sa lebeda vzala:

- povodnu zeminu sme mali odstatu cca 2 mesiace (kveten - cerven) a plevel bol bezny - lucna zmes z okolia priebezne sme velke kusy vyberali

- na to islo 1,5 cm piesku a 2,5 cm travnikoveho substratu

- po zasiati travnika vyrazila trava a lebeda, pricom lebeda bola krasne rovnomerne vysadena (spociatku som si naivne myslel, ze to je nejake zelene hnojivo do prveho zakosenia, aby sa trave lepsie darilo)

- sused vo vedlajsom dome mal rovnako staru povodnu zeminu a aj na miestach, ktore sme mu zavlazovali nasim zavlazovacom lebeda u neho nevyrastla

- zahradnik sa nam priznal, ze rovnaky travni substrat pouzil inde a ma tam rovnaky problem

Z toho mi vychadza ze lebeda ku nam prisla bud s pieskom, alebo s travnikovym substratom. Chcel by som sa spytat: Ked su kupim normalny travnikovy substrat u oficialneho dodavatela, je normalne ze je tak znecisteny semenom plevelu? Nemam si mysliet, ze zahradnik si ten substrat vyrobil doma? (Samozrejme ze sme platili normalnu cenu za normalny dovezeny substrat)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 27.7.2010 17:57

Příspěvek bych můžu nazvat: Jak jsem lebedu dostal do zahrady a sadu. Nikdy jsem ji v nějakém významném rozsahu neměl až jednou jsem si nechal dovézt kvalitní koňský trus - hnůj a bylo" vymalováno". Koně prostě "žrali" něco kde nebylo odstraněno semeno lebedy, tedy nečištěné obiloviny nebo něco podobného a jejich relativně krátký trávicí trakt nějak tomu neublíží a tak vše nahnojené se zazelenalo lebedou a od té doby ji mám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.2 (?), 27.7.2010 18:22

Dobrý den. Byl ten trávnikový substrát v pytlích od nějakého výrobce? Nebo skutečně si ten zahradník ten substrát vyrobil sám? To by byl ovšem rozdíl. Pokud jej míchal sám zahradník, tam tam by skutečně mohl být zakopaný pes, že to neměl pořádně ošetřené. V kupovaném trávníkovém substrátu jsem ještě nikdy neviděl klíčit semena plevelů. Z toho jsem vycházel, když jste ve svém dotazu psal o trávníkovém substrátu, který sám o sobě už obsahuje písek a vše další, co trávník potřebuje. V písku semena lebedy asi nebyla, odkud by se tam vzala? Na písku lebeda moc neroste. Zeptejte se zahradníka rovnou. Pokud při zhotovování zahrady používám cokoli, co je zabalené v pytlích, tak vždy těm lidem nechávám jeden obal na kontrolu toho, co jsem použil. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.30 (?), 9.8.2010 21:04

Tak to je mazec!!! To bych asi reklamovala a nechala je to predela komplet cele znova...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.243 (?), 10.8.2010 11:03

Lebeda podle mého názoru je slabý čajíček oproti tomu, když se ve vaší zahradě zabydlí pýr, přeslička, svlačeč a nebo bršlice. Pokud se stane, že při nově založeném trávníku začne prorůstat větší množství lebedy, stačí ji nemilosrdně sekat spolu s trávníkem a ona během sezóny vymizí. Nenechat ji však vykvést, to je základní podmínka. Bude se chvíli zdát, že má navrch a trávu utiskuje, ale jak trávník bude sílit (za předpokladu, že je o něj alespoň minimálně postaráno), lebedu vytlačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.249 (?), 10.8.2010 20:09

tak to jsem ještě neviděl... No každopádně lebeda nesnáší sekání a roste jen ve volné půdě, jakmile se tráva rozroste, lebeda nebude mít šanci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jozefH - (5) - 62.162 (?), 11.8.2010 21:56

Tak posielam novinky naseho lebednika - nie ani tak aby som sa stazoval a pytal rady, skor pre dalsich zaciatocnikov, aby mali z coho cerpat.

Takze pred dvoma tyzdnami prisiel zahradnik a vystriekal "to" Bofixom. Asi s nim trocha setril, pretoze sa aj on bal, aby ten travnik neposkodil (vtedy by sme od neho asi chceli rovno novy vysev). Kazdopadne vysledok - lebeda zozltla a trapi sa, nevyschla ale aspon prestala rast a nema ambicie. Travnikolebednik stale nevyzera nejako nadherne, pretoze este sa celkom nezotavil z tej letnej horucavy co bola zaciatkom cervenca (jula) (vtedy sme ho zakladali), ale aspon je ako tak stabilizovany a myslim ze aj ta trava postupne vytlaca lebedu. (este ze su fotky, aby sa to dalo porovnat).

Takze snad uz coskoro donutime lebedu uz len k partizanskej vojne, a zacneme bojovat proti dalsim travnikovym nepriatelom :)

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika