Roundap - Roundup



host - 22.30 (?)
15.7.2007 7:43
Originál je pouze Roundup - a balení jsou různá. Bílé láhve se žlutým, červeným, zeleným i bílym víčkem. Viděl jsem všechny výše zmíněné barevné kombinace a všechny byly od firmy Monsanto.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 58.230 (?), 14.7.2007 12:35, zobrazeno: 28469x

Rekne mi nekdo konecne jaky je rozdil mezi ROUNDAP a ROUNDUP,kazdy totiz v inzeratech tvrdi ze prave ten jeho pripravek je ten NEJlepsi???

A jeste ze ten jeho je zarucene original! Ja znam ten v zelene lahvicce se zlutym vickem maji ho casto hoby markety pak jsem videl na netu bile lahvicky s Roundupem - zavadejici asi Naschval je JMENO lisi se jen jedno pismeno. Kdo od koho Kopiruje?? Co je Ucinejsi?? DEKUJI za Reakce.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 14.7.2007 14:10
Registrovaný názov od Monsanto je RoundUp, samozrejme. To je originál.

(Osobne som RoundAp ešte nikdy nevidel. To je snáď len nejaký preklep, resp. fonetický prepis v inzercii a pod. Podobne ako keď záhradkári vo svojej metodike na 2007 používalú slovo wuchsal.)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 22.30 (?), 15.7.2007 7:43
Originál je pouze Roundup - a balení jsou různá. Bílé láhve se žlutým, červeným, zeleným i bílym víčkem. Viděl jsem všechny výše zmíněné barevné kombinace a všechny byly od firmy Monsanto.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.230 (?), 22.7.2007 15:46

Chci jen doplnit k memu dotazu ze mi bylo vysvetleno ze roundup tak se to pise spravne, ale baleni je pro kazdy trh jine bile maji v polsku tam stoji litrovka koncentratu kol. 250 kc - to se to pak prodava za 400 kc v Cechach!

Ale na strankach Mosanto je pouceni o originalech - jedine Zelene vicko!!!

Dale je pro më zmatene oznaceni Biaktiv - chapu je to lepsi model Roundupu a ty se zelenym vickem maji ten napis uveden na etikete! Ale byla lahvicka s bilym vickem s napisem Roundup 360, me vsichni ubezpecuji to je taky Biaktiv, ale proc to na lahvi neni uvedeno nedokazi zodpovedet.

Shrnu to - pokud vsechny uvedene vyrobky vyrabi Mosanto a chvili znaci tak a pak jinak, bali to chvili do bile barvy, v hoby marketech je jen zelena ovalna lahvicka se zlutym vickem, je vyrobce sam proti sobe a dela jen zmatek mezi svymi zakazniky i tim ze upozornuje na falsifikaty. Co je vlastne napodobenina se asi nedozvim, nikdo prece neuzna ano prodavam, levnejsi, napodobeninu. A v Ramci prodeje... Vsechno jsou originaly ze vsech nejucinejsi!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.36 (?), 12.6.2008 9:00

Je to prostě bordel! Mohu potvrdit jako prodavač od oficiálních dodavatelů!

Pravda je, že zmatky dělá sám výrobce a pak je těžko radit!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.143 (?), 26.5.2009 20:09

Roundup je správně, je to anglický název a slovo "up" se čte jako "ap", takže to někdo někde slyšel a napsal takhle, jinak je to úplně stejné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 26.5.2009 20:50

Ale anglicky by se to četlou raundap, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.215 (?), 24.6.2009 9:26

Nechte ROUNDUP ROUNDAPEM a kupte si radši český DOMINÁTOR. Cena je daleko menší a účinek naprosto stejný. A nemusíte tím pádem řešit falzifikáty.    Paja

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 66.207 (?), 24.6.2009 10:19

Možná máte pravdu, ale já raději sáhnu po tom, co mi celé roky dobře fungovalo a proto mám k Roundupu důvěru. Navíc mám dojem, že Dominátor se prodává jen ředěný a připravený k postřiku. Na některé rostliny je však potřeba použít přípravek neředěný. Neředěný Dominátor jsem nikde neviděla, což může být i tím, že - jak píšu nahoře, rovnou sáhnu po tom, co znám a s čím mám dobrou zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 24.6.2009 10:24

Ne, Dominator se také prodává s koncentrací 480 g/l. Účinná látka je stejná jako v Roundupu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika