Likvidace svlačce a pcháče ze záhonu



host - 44.21 (?)
9.7.2020 16:25

Dobrý den, taky bojuji s pcháčem. Řešila jsem tak, že jsem vytrhávala vše hned od malinkých rostlinek - i rýčem. To ovšem bylo velice kontraproduktivní, za chvíli byly zase záhony plné, opravdu myslím PLNÉ toho plevelu. Pak jsem se dočetla, že pcháč je nejlepší vytrhávat až je větší. A opravdu, jde to s kořenem samo ze země, takže teď chodím, vytrhávám a nové hned tak nerostou, můžete tedy vyzkoušet.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 25.216 (?), 4.5.2020 21:37
Na podzim bude svlačec lézt půl metru do výšky rajčat a kvést už nebude. Pcháči stačí vytvořit pár přízemních listů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 60.92 (?), 4.5.2020 23:31

Zajímá mne, jestli někdo z vás tady má zkušenosti s totálním herbicidem v rajčatech. Pokud ano, a nic se nestalo, tak ty rady beru. Zatím jsou jen negativní zkušenosti se zbytky v ošetřené trávě, také v různých prodávaných substrátech.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 25.216 (?), 5.5.2020 16:39

Glyfosát před výsadbou rajčat, cca 10 dnů, mám vyzkoušený. Bez problémů. Problémem jsou komposty, substráty, sláma, hnůj..., kde se někdy ve vegetaci použily některé herbicidy proti dvouděložným plevelům. Nebezpečné jsou komposty z městských kompostáren, kde se používá i ošetřená tráva ze zahrádek. Dokonce i kravský trus vadí, pokud krávy žraly slámu z ošetřeného obilí, třeba rok starou!!! Rajčatům vadí zbytky herbicidu Bofix a podobné. Nevadí třeba Dicotex, trávu lze bez problémů kompostovat a použít i v rajčatech. Citlivá jsou jen rajčata. Jiným zelenininám i ovoci asi moc nevadí. Stalo se mně, že jsem měl "chycené" v záhoně jen sem tam jedno rajče a nezjistil jsem zdroj. Podle mně to bylo ze substrátu pro množení, s nějakým zpožděním. Bofix nepoužívám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 180.6 (?), 5.5.2020 22:52

Děkuji za upozornění na nutnost suché půdy, to by mě nenapadlo.

Rozrostlejší svlačec zkusím potřít zítra, to už bude půda po včerejším dešti určitě suchá. Ostatní vytrhám a holt ho budu krotit ještě tak do srpna, pak ho nechám růst, ať je co stříkat. Jestli na podzim ještě vykvete, když bude dost velký, to netuším. Ale omotávat se kolem rajčat ho určitě nenechám minimálně do té doby, než se u nich vyskytne plíseň bramborová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 180.6 (?), 6.5.2020 21:41

Tak jsem potřela všechen svlačec, který měl 10 a více listů. Některý už byl docela mohutný a rozvětvený, tak snad to zabere aspoň na ten nejbujněji rostoucí. Podkládala jsem si pod něj tvrdší papír, aby zachytil co ukápne, takže se do půdy snad nic nedostalo. Pokud nechám růst svlačec až do květu (jestli na podzim vůbec vykvete), tak bude ten záhon pěkná svlačcová džungle, to už bych asi potírat po jednotlivých listech nezvládla, takže budu muset stříkat, snad se ten jed v zemi opravdu rozloží a moc si záhon neotrávím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.21 (?), 9.7.2020 16:25

Dobrý den, taky bojuji s pcháčem. Řešila jsem tak, že jsem vytrhávala vše hned od malinkých rostlinek - i rýčem. To ovšem bylo velice kontraproduktivní, za chvíli byly zase záhony plné, opravdu myslím PLNÉ toho plevelu. Pak jsem se dočetla, že pcháč je nejlepší vytrhávat až je větší. A opravdu, jde to s kořenem samo ze země, takže teď chodím, vytrhávám a nové hned tak nerostou, můžete tedy vyzkoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika