Jak zredukovat miscantus, který se rozrostl do keřu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?) 
12.5.2015 23:17

Pokud J.f.K píše zaseknout, tak asi myslel, že ty oddenky (výběžky) plechem přesekne. Proto asi nemluvil o igelitu či OSB desce.

Osobně bych spíše odryl na opačné straně než je keř pár "drnů"  o velikosti šířka rýče × šířka rýče, přenesl je do bezpečí a po pár týdnech až bude jasno že se na novém místě či v kontejneru zabydleli stříknul původní porost celý. Jen si nejsem jistý, aby nedopadl jako já s kostřavou červenou v azalkách. Přes opakovaný postřik vypadá azalka i kostřava stále stejně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 104.51 (?), 14.5.2015 23:53
Dekuji za snahu poradit. Nafotila jsem vam toho "drobečka". Druh miscantusu si uz bohužel nepamatuji, ale vyroste to do výšky cca 1,5-2 metrů (včetně klásků). Teď je ještě nízký. Sazeno je to tak před 8 lety, několik odkopků již zamořilo předzahrádku, a u sousedů čekám, kdy me prijdou proklit, neb jsem jim odkopla též. Pro srovnání - javor v pozadí je 2metry vysoký. Krumpácem do toho jit nejde, znicila bych ten javor. Navic je tam natazena zavlaha... Ostatni okrasne travy (zebrinus atd) se drzi v rozumne siri, ale tato mrcha ne. Zatim testuji postrik na predzahradce, a uvidim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 71.148 (?), 15.5.2015 6:27

No nazdar, ten už od pohledu vypadá pěkně invazívně...

Zřejmě nejjednodušší řešení by bylo jej kompletně zlikvidovat a místo něj nasadit nějaký úhledně trsovitě rostoucí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.154 (?), 15.5.2015 14:52

Asi ano. Začínal jako malý trs o cca 5ti stéblech :=) a to máme těžkou jílovitou půdu, kde i údajně agresivní konvalinka se po 7 letech konečně rozrostla z jedné rostlinky na tři.

No, postříkala jsem ho experimentálně na předzahrádce, a uvidím, co všechno zahyne. Zatím se zdá, že si toho Miscantus ani nevšiml. (píšu z jiné IP adresy). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.27 (?), 9.4.2024 15:12

Jednou jsem se pokoušela tohoto drahouška zformovat do přijatelné velikosti a zničila jsem násadu od rýče a krukpáč odskakoval jako od kamene. Je to nezmar a podle příspěvků vidím (čtu), že se ho jen tak nezbavím. Je to taky dáreček od sousedů. Budu na něho lít nějakou chemii - bez ohledu na okolní rostlinky. To je raději vysadím do čisté půdy znovu. A už NIKDY!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.168 (?), 9.4.2024 21:00

No, švagrová ho usměrňovala krumpáčem a sekyrkou wink...       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika