Jak zlikvidovat plevel v trávníku?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 165.5 (?) 
4.10.2006 9:28, zobrazeno: 89541x
Dobré dopoledne, dokážete někdo poradit jakým způsobem (samozřejmě mimo protrhávání) se dá zbavit plevele na větší travnaté ploše? Pravděpodobně  existuje nějaký postřik.

Děkuji

Albert
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 191.35 (?), 4.10.2006 12:09
Třeba BOFIX
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 12.145 (?), 4.10.2006 16:17

Nejlépe chemii :-)
Nějaký selektivní herbicid, na menší zasažení se mi osvedčil práškový Trastan, je to zároveň hnojivo. Jinak potřik, např. Agrofit, v obchodě Vám určitě poradí.

Ceny
www.carmen-flora.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 108.163 (?), 4.10.2006 23:33
Dobrý večer. Trastan je sice účinný i jako hnojivo trávníku, ale je velmi drahý. Já používám postřik, složený z chemikálií Lontrel a Starane. Na 3 litry postřiku  míchám 4 ml Lontrel a 6 ml Starane. Funguje na všechny dvouděložné plevele, trávě nijak neublíží. Po postřiku je účinek vidět za 1 den např. u pampelišky. Platí, že čím menší listy, tím později viditelný účinek. Používám to již deset let a spokojenost. Kupuju od zemědělců v litrech, stříkám totiž každých 14 dní lokálně ( mám malou zahradu). Souky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.96 (?), 14.6.2007 11:59
Prosím paní "souky" aby mi prozradila, zda-li je možné i směs z vody, lontrel a Starane mi napsala přímo konkrétně označení těchto přípravků a zdali je to možné postříkat plošně např. z rozprašovače. My máme velikou zahradu a lokální stříkání je dřina. Zdali je možné, například tuto směs dát do rozprašovače a stříkat plošně. Děkuji

Nám se každý rok vyrostla jiná plevel - např. jitrocel, čičorka, pampeliška, boddlák a svlačec. Zjistila jsem, že vyjmenované plevele jsou dvouděložní.
Děkuji za odpověď. S pozdravem ZuzanaH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 14.6.2007 12:04

Považujete skutečně za nutné chemicky likvidovat na velké zahradě všechny dvouděložné rostliny v trávníku? Pravidelným sečením se výskyt plevelů většinou potlačí na snesitelnou míru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.96 (?), 14.6.2007 12:21
Opravdu je to nutné plevele ničit chemicky.Jinak by jsme zachvilku přišli o trávník.Ono když máte na 1m2 8-9 rostlin jitrocele,nebo bodláků,tak to není hezké. Chtěla jsem se i zeptat - rodiče mají psa,takže potřebuji vědět,jestli přípravky neuškodí lidem a hlavně  psovi. Děkuji Z.H.
Trávu sekáme pravidelně - čičorka je tak nízká,že i když je sekačka na nejnižší výšku nastavena,tak čičorku neposeče. Odzkoušeno z vlastní zkušenosti. Děkuji za odpověď
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 162.128 (?), 14.6.2007 13:09

muzete to vzit rozprasovacem. My mame petilistovy, pres rameno. Velice pohodlne.

V zahradnictvi to koupite bud samostatne (Starane, Lontrel) nebo se tez prodava krabicka, kde jsou oba dva pripravky. Redeni a davkovani je prehledne namalovano na krabicce. Bodlaky vam pujdou hezky pryc. 

V nejhorsim pripade (pokud prezije postrik)  vemte bodlak steteckem roundapem. To je tutovka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.107 (?), 15.7.2007 13:36
Použil jsem RoundUp na bodláky v trávníku. Lístečky jsem potíral molitanem skřípnutým v kolíku na prádlo - velice opatrně. Bodláky zmizely a s nimi i tráva kolem. Zůstal holý kousek velikosti dlaně.a 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 97.157 (?), 20.7.2007 21:56
Nejdříve Bofix nebo Starane. A v další fázi Lontrel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika