Jak zlikvidovat plevel v trávníku?



host - 12.145 (?)
4.10.2006 16:17

Nejlépe chemii :-)
Nějaký selektivní herbicid, na menší zasažení se mi osvedčil práškový Trastan, je to zároveň hnojivo. Jinak potřik, např. Agrofit, v obchodě Vám určitě poradí.

Ceny
www.carmen-flora.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 165.5 (?), 4.10.2006 9:28, zobrazeno: 89600x
Dobré dopoledne, dokážete někdo poradit jakým způsobem (samozřejmě mimo protrhávání) se dá zbavit plevele na větší travnaté ploše? Pravděpodobně  existuje nějaký postřik.

Děkuji

Albert
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.35 (?), 4.10.2006 12:09
Třeba BOFIX
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 12.145 (?), 4.10.2006 16:17

Nejlépe chemii :-)
Nějaký selektivní herbicid, na menší zasažení se mi osvedčil práškový Trastan, je to zároveň hnojivo. Jinak potřik, např. Agrofit, v obchodě Vám určitě poradí.

Ceny
www.carmen-flora.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 108.163 (?), 4.10.2006 23:33
Dobrý večer. Trastan je sice účinný i jako hnojivo trávníku, ale je velmi drahý. Já používám postřik, složený z chemikálií Lontrel a Starane. Na 3 litry postřiku  míchám 4 ml Lontrel a 6 ml Starane. Funguje na všechny dvouděložné plevele, trávě nijak neublíží. Po postřiku je účinek vidět za 1 den např. u pampelišky. Platí, že čím menší listy, tím později viditelný účinek. Používám to již deset let a spokojenost. Kupuju od zemědělců v litrech, stříkám totiž každých 14 dní lokálně ( mám malou zahradu). Souky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.96 (?), 14.6.2007 11:59
Prosím paní "souky" aby mi prozradila, zda-li je možné i směs z vody, lontrel a Starane mi napsala přímo konkrétně označení těchto přípravků a zdali je to možné postříkat plošně např. z rozprašovače. My máme velikou zahradu a lokální stříkání je dřina. Zdali je možné, například tuto směs dát do rozprašovače a stříkat plošně. Děkuji

Nám se každý rok vyrostla jiná plevel - např. jitrocel, čičorka, pampeliška, boddlák a svlačec. Zjistila jsem, že vyjmenované plevele jsou dvouděložní.
Děkuji za odpověď. S pozdravem ZuzanaH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 14.6.2007 12:04

Považujete skutečně za nutné chemicky likvidovat na velké zahradě všechny dvouděložné rostliny v trávníku? Pravidelným sečením se výskyt plevelů většinou potlačí na snesitelnou míru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.96 (?), 14.6.2007 12:21
Opravdu je to nutné plevele ničit chemicky.Jinak by jsme zachvilku přišli o trávník.Ono když máte na 1m2 8-9 rostlin jitrocele,nebo bodláků,tak to není hezké. Chtěla jsem se i zeptat - rodiče mají psa,takže potřebuji vědět,jestli přípravky neuškodí lidem a hlavně  psovi. Děkuji Z.H.
Trávu sekáme pravidelně - čičorka je tak nízká,že i když je sekačka na nejnižší výšku nastavena,tak čičorku neposeče. Odzkoušeno z vlastní zkušenosti. Děkuji za odpověď
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 162.128 (?), 14.6.2007 13:09

muzete to vzit rozprasovacem. My mame petilistovy, pres rameno. Velice pohodlne.

V zahradnictvi to koupite bud samostatne (Starane, Lontrel) nebo se tez prodava krabicka, kde jsou oba dva pripravky. Redeni a davkovani je prehledne namalovano na krabicce. Bodlaky vam pujdou hezky pryc. 

V nejhorsim pripade (pokud prezije postrik)  vemte bodlak steteckem roundapem. To je tutovka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.107 (?), 15.7.2007 13:36
Použil jsem RoundUp na bodláky v trávníku. Lístečky jsem potíral molitanem skřípnutým v kolíku na prádlo - velice opatrně. Bodláky zmizely a s nimi i tráva kolem. Zůstal holý kousek velikosti dlaně.a 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 97.157 (?), 20.7.2007 21:56
Nejdříve Bofix nebo Starane. A v další fázi Lontrel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika