Jak se zbavit pryskyřníku z trávníku?



host - 226.179 (?)
6.6.2018 14:46

Moje zkušenost je, že po trávě s vysokým obsahem pryskyřníku králíci zašli.

Prosím SfK o jeho dobrozdání k jinému toxiku: Tis červený. Dostal jsem ho se senem (ostřihaný žívý plot), vybrat se to nedá... je to po dokonalém usušení již pro králíky poživatelné?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 10.5.2015 13:11

Ale zjistěte si, zda lze ošetřenou trávu vůbec zkrmovat (i seno), nebo jaká je ochranná lhůta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.10 (?), 3.6.2018 9:51

Jak se zbavím pryskyřníku? Prosím zahradu mám celou žlutou a trávou potřebuji krmit králíky a ovce, také ji potřebuji usušit na seno na zimu. Poradí mě někdo jak zatočit s pryskyřníkem... Děkuji Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 3.6.2018 10:59

Častým sečením se pryskyřníku zbavíte. Usušené seno s pryskyřníky králíkům nevadí. V čerstvé trávě by jich nemělo být moc. Údajně se králíci těm jedovatým pryskyřníkům při žraní vyhnou, ale nespoléhal bych na to. Co do sena ani krmení přijít nesmí, je ocún.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 190.223 (?), 3.6.2018 23:59

Pryskyřníky mají rády půdy vlhčí, méně intenzivně využívané, proto je potřeba do obhospodařování přidat jarní vertikutaci nebo vláčení lučními bránami, časnější sekání sena i otav, meliorační vápnění a případně i dosev jetelovin s agresivněji odnožujícími druhy trav.

Glykosidy se sušením rozpadají a z hořkého čerstvého pryskyřníku se stane sladký sušený. Mám dojem, že ovce mají trávení uzpůsobené i k přímému vypásání pryskyřníků, ale králíkům píci s vyšším obsahem čerstvých rostlin nedávejte (zejména pokud nemají možnost píci přebírat a žerou ji i částečně ušlapanou (povadlou).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 226.179 (?), 6.6.2018 14:46

Moje zkušenost je, že po trávě s vysokým obsahem pryskyřníku králíci zašli.

Prosím SfK o jeho dobrozdání k jinému toxiku: Tis červený. Dostal jsem ho se senem (ostřihaný žívý plot), vybrat se to nedá... je to po dokonalém usušení již pro králíky poživatelné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika