Žumara nízká - choroba



host - 218.49 (?) 
16.6.2019 19:22, zobrazeno: 3090x

Dobrý den všem,

Chtěl bych Vás požádat o Vaše názory a rady. Přibližně 3 měsíce na zpět jsem zakoupil cestou internetu Žumaru nízkou. Už při obdržení měla na pár listech tmavé tečky - jako laik jsem to neřešil (asi chyba). Za ty 3 měsíce se černé skvrny rozšířily na další listy (většinou na spodní a starší větve). Hledal jsem na internetu nějaké informace o co by se mohlo jednat (přelití - což se mi nezdá, čerň, atd.), ale jako laik jsi nejsem jistý.

Základní údaje:

1) Palma byla po obdržení cca do 1 týdne přesazena do substrátu pro palmy

2) Je po celou dobu venku na přímém slunci

3) zalití přibližně 1x týdně

4) i když je napadená tak kvetla

Děkuji za rady.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Peter1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (75) - 46.45 (?), 17.6.2019 16:39
Určite ju treba častejšie polievať... raz za týždeň na priamom slnku je málo... ja sa starám trochu o palmy..po zime zvyknú byť horšie na tom..ja som v Taliansku a sú vo voľnej zemi... sem tam im dam NPK a polievať na slnku aj každý 3 deň za krhlu... nové listy sú obyčajne zdravé už... môže to byť aj hubová choroba... vidím to na oleandroch ktoré sú v črepníku na priamom slnku..ak im jeden deň nedám je to stratené kvety už niesu také pekné aj keď sa preberú... takže ak je na slnku každý 3 deň poliať hodiť potom raz za cas pár granúl hnojiva na vrch a pevne dúfam že nové listy už budú pekne..a nech je od spodu dobre odvodnena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Peter1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (75) - 46.45 (?), 17.6.2019 16:47
Takto to vyzerá ak je palma už väčšia korene nemajú veľmi z čoho.. crepnik 100 l.zhruba..Ale jedna vec, nestarám sa o zumaru..takže podmienky sa môžu líšiť..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.49 (?), 20.6.2019 10:38

Děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika