Žumara nízká - choroba



Peter1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (75) - 46.45 (?)
17.6.2019 16:39
Určite ju treba častejšie polievať... raz za týždeň na priamom slnku je málo... ja sa starám trochu o palmy..po zime zvyknú byť horšie na tom..ja som v Taliansku a sú vo voľnej zemi... sem tam im dam NPK a polievať na slnku aj každý 3 deň za krhlu... nové listy sú obyčajne zdravé už... môže to byť aj hubová choroba... vidím to na oleandroch ktoré sú v črepníku na priamom slnku..ak im jeden deň nedám je to stratené kvety už niesu také pekné aj keď sa preberú... takže ak je na slnku každý 3 deň poliať hodiť potom raz za cas pár granúl hnojiva na vrch a pevne dúfam že nové listy už budú pekne..a nech je od spodu dobre odvodnena
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 218.49 (?), 16.6.2019 19:22, zobrazeno: 3087x

Dobrý den všem,

Chtěl bych Vás požádat o Vaše názory a rady. Přibližně 3 měsíce na zpět jsem zakoupil cestou internetu Žumaru nízkou. Už při obdržení měla na pár listech tmavé tečky - jako laik jsem to neřešil (asi chyba). Za ty 3 měsíce se černé skvrny rozšířily na další listy (většinou na spodní a starší větve). Hledal jsem na internetu nějaké informace o co by se mohlo jednat (přelití - což se mi nezdá, čerň, atd.), ale jako laik jsi nejsem jistý.

Základní údaje:

1) Palma byla po obdržení cca do 1 týdne přesazena do substrátu pro palmy

2) Je po celou dobu venku na přímém slunci

3) zalití přibližně 1x týdně

4) i když je napadená tak kvetla

Děkuji za rady.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Peter1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (75) - 46.45 (?), 17.6.2019 16:39
Určite ju treba častejšie polievať... raz za týždeň na priamom slnku je málo... ja sa starám trochu o palmy..po zime zvyknú byť horšie na tom..ja som v Taliansku a sú vo voľnej zemi... sem tam im dam NPK a polievať na slnku aj každý 3 deň za krhlu... nové listy sú obyčajne zdravé už... môže to byť aj hubová choroba... vidím to na oleandroch ktoré sú v črepníku na priamom slnku..ak im jeden deň nedám je to stratené kvety už niesu také pekné aj keď sa preberú... takže ak je na slnku každý 3 deň poliať hodiť potom raz za cas pár granúl hnojiva na vrch a pevne dúfam že nové listy už budú pekne..a nech je od spodu dobre odvodnena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Peter1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (75) - 46.45 (?), 17.6.2019 16:47
Takto to vyzerá ak je palma už väčšia korene nemajú veľmi z čoho.. crepnik 100 l.zhruba..Ale jedna vec, nestarám sa o zumaru..takže podmienky sa môžu líšiť..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.49 (?), 20.6.2019 10:38

Děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika