Uložení destilátu do země



Stránky: 1,  2,  3   
host - 250.245 (?) 
7.3.2008 15:21, zobrazeno: 31460x

Dobrý den zahradníci,

mám zahradu s velkými plány a krom jiného chci údělat jednu příjemnou věc - zakopat do země slivovici abych ji mohl za...let s velkou slávou vykopat a ochutnat.

Jak sem zjistil, láhve by se měli zavoskovat parafínem (je lepší než včelí vosk který mají rádi různí škůdci).

Co dál byste doporučili? Máte nějaké rady od dědů a starších? je třeba dobré dát dovnitř dřevo kvůli barvě a chuti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 243.208 (?), 7.3.2008 15:31

Najdolezitejsie je nazabudnut, kde to bolo zakopane :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 7.3.2008 16:23

Ve kamenném sklepě jsem schoval kořalku  roku 1983 v lahvích, nastojato, zašpuntované zátkovačem zavoskované normálně zakapáním svíčkou a ještě originál plechovým víčkem přes to. Před měsícem jsem zkoušel vzorek - plechové víčko strávené,  špunt těsnil jen zlehka,  takže při nasazení vývrtky  zapadl dpovnitř. Jinak ale dobrý.
   Takže problém vidím v tom uzávěru. Místo zakapání bych volil ponoření zavřeného hrdla vzhůru nohama do roztopeného parafinu a chvíli ponechat.  Zakápnutím dojde k rychlému ztuhnutí a stopy vodní páry pod kapkou způsobí, že vosk na podkladu jen leží, ale nedrží.
   Budete-li uchovávat pálenku řadu let pod zemí, dřevo bych tam nedával. Lepší bude nechat vyniknout chuti ovoce, ze kterého se pálila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 0.50 (?), 7.3.2008 18:54

Dobrý den, před třemi roky jsme si koupili starší domek a v loni na podzim jsme ve stodole našli poklad, slivivici byla v bedně s pilinami ležela pod spoustou harampádí,tři láhve uzavřené korkem a äsi parafínem. kolik let tam byla to nevíme ale barva, jinak to napsat nejde zlatá a tak jsme jednu otevřeli vynikající chuť. Ty zbylé dvě jsme uložily zpět do pilin a  necháme je na nějakou slavnostní příležitost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 7.3.2008 19:40

Absolvoval jsem několik svateb, kde bylo zvykem otevřít slivovici uloženou v roce, kdy se nevěsta (ženich) narodili. Pokud byla pálenka uložena ve skle, vždy zůstala čirá i po desetiletích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 0.50 (?), 7.3.2008 20:43

Tak já něco takového viděla poprvé slivovice byla čirá chuť vynikající myslíte že ta zlatá jak to popisuji je nějaká závada? Byla ve skle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jaro - (15) - 100.102 (?), 7.3.2008 21:29

Určitě to na závadu nebylo, spíš tam mohla být vložena na nějakou dobu sušená švestka. Už jsem to viděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.245 (?), 8.3.2008 1:36

A uložit to normálně na stojačky, pokut to není víno, které potřebuje aby zátka byla "zalitá".

Ted me napadlo, hodi se na destiláty ty zátky na archivní víno? máte někdo zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.241 (?), 8.3.2008 2:32

Moj nebohy dedko zakopal slivovicu, ked sa narodila sestra. Povedal, vraj sa vykope, az ked sa bude sestra vydavat. Sestra vyrastla a dedko skonstatoval, ze tu slivovicu kontroloval, ale ze sa to nejako stratilo, ze z toho nic nebude. Vsetci sme sa smiali, ze ju vypil, iba babka bola akosi (na tieto situacie) nezvycajne ticho. Ked prislo aj k svadbe, babka mu ukazala, kde ma kopat. Povedala, ze nie je taka sprosta aby tu slivovicu nechala na miete, o ktorom dedko vedel.

Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 0.50 (?), 8.3.2008 7:30

Moudrá to žena!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika