Turbo kvasnice



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?) 
1.11.2018 18:32

Myslím si, že někdy je i praktická zkušenost k ničemu, když je výsledek špatně interpretován. Nejhorší je, když při interpretaci zapomene "hlásný trouba" přiznat vlastní chybu.

Např. použije dva totožné vzorky a kvašení se mu zastaví na stejné hodnotě pro různé typy kvasinek. Neověří zbytkový cukr a plká, že ty drahé jsou k ničemu (přitom není chybou kvasinek, že už nemají co žrát).
... nebo nemá srovnávací vzorky a tak pokračuje v tvrzení, že za velké prachy získal lepší výsledek
... nebo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                     
host - 46.152 (?), 8.12.2018 20:30
Je vidět, že tu hodnotí ten, kdo nezkusil. Zkusil jsem cukerný roztok kvasit lékařskými a turbo. Výtěžnost na 20 L kvasu o víc než litr kořalky rozdíl. Doba kvašení skutečně jak píšou. Obojí kvasilo ve stejných podmínkách. Turbo dvěma kanystry 25l ve kterých kvasilo 20, vytopily špajzku na 24°. Teplota kanystrů první 2 dny i překročila 30.! Bohužel, kvasnice se nepovede uchovat. Po rozkvaseni jsem odebral do skleničky a uložil do lednice. Po týdnu do vlažného cukerného roztoku a neudělaly nic. Sediment z kanystrů se taky znovu nerozjede. Kanystry jsem zakládal oba z jednoho pytlíku, tedy takřka poloviční dávkou. Hodlám tedy zkusit příště spíš jen v misce nechat rozjet kávovou lžičku a to po pár hodinách použít na založení kanystrů
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.152 (?), 8.12.2018 20:31
Pekařskými
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.211 (?), 23.2.2019 16:10

Od chvíle, kdy jsem tohle vlákno založil jsem udělal dost pokusů.

V nich turbokvasnice jednoznačně vedou.

S pekařskými + různé receptury z netu jsem se dostal pouze na výtěžnost 2,5L 50% alkoholu z 20L kvasu. Vyjímečně 3L a nepovedlo se mi to zopakovat. Obsah cukru výsledek nezměnil, jen způsobil to, že kvas byl více nebo méně sladký ještě po vykvašení.

Za použití turbokvasnic - zkusil jsem kvůli úspoře i vícenásobné dávky, takže - jeden sáček na 3 kanystry. V každém 7 kilo cukru, půl pytlíka rozinek a do 22 litrů dolito vodou. plus jedno české "čerstvé droždí" Čili trojnásobná dávka oproti návodu. Výsledek podobný pekařským kvasnicím, kvas sladký, výtěžnost se kanystr od kanystru měnila až o litr. 2,5 - 3,5 Litrů 50%

Ale při dvojnásobné dávce, čili sáček určený na jeden kanystr použit na dva, je to pecka. 7kg cukru, půl sáčku rozinek, dolito do 22 litrů vodou, půl sáčku kvasnic T48. (turbo vodka stojí za H**)

Mezi kanystry nechte mezeru, ať proudí vzduch. Jinak se vám kvasinky uvaří! Dva kanystry vytopí panelákovou špajzku na 28 stupňů, musí se odvětrávat. do týdne je vykvašeno. Kvas má hnusnou nesladkou chuť. Výrazně alkoholovou. Výtěžnost 6L z kanystru!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.151 (?), 23.2.2019 20:15

Tak si to spočítáme. Jen asi bez ohledu na úkapy a dokapy, že?

výtěžnost 2,5l 50% alkoholu z 20l kvasu = lihovitost kvasu 6%
výtěžnost 3l    50% alkoholu z 20l kvasu = lihovitost kvasu 7,5%
výtěžnost 6l    50% alkoholu z 20l kvasu = lihovitost kvasu 15%
*
15% zvládnou i "běžné" kvasinky na medovinu nebo dezertní vína.
A někdy při intenzivně vedeném kvašení i to pekářské droždí.
*
*
Droždí běžná cena cca 1kg/50Kg. Živiny, minerální soli apod. můžou být v nákladech zanedbatelné...

Dolské hlubokoprokvašující kvasinky pro medovinu včetně živin na 14-16% dávka na 50l - 54Kč. Hmotnost obsahu tuby nevím.

Kvasinky Schimansky 20g se živinami pro 100l medoviny - 121Kč, - t.j. 1kg/6050Kč
*
A teď ty Turbo kvasinky, např.:

Coobra Mega Pack 18 % - turbo kvasnice na přípravu 100 litrů cukernatého kvasu. 390g 325Kč - t.j. 1kg/833Kč

T48 balení pro 25l kvasu 200g/98 Kč - t.j.  1kg/490Kč

Atd.
*
Tímto svým minivýzkumem jsem trochu změnil názor na předraženost Turbo kvasinek. Ale zas na druhou stranu mě napadá, proč jsou tak "levné"?
Osobně si myslím, ostatně to jsem si myslel už dříve, že ta balení obsahují velká množství živin, vitamínů a podobně podpůrných látek.
A vzhledem k těm cenám, když se ta balení přepočítají na váhu, tak to musí být na úkor těch kvasinek.
Jinak si to zatím vysvětlit neumím.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika