Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tak si to spočítáme. Jen asi bez ohledu na úkapy a dokapy, že?

výtěžnost 2,5l 50% alkoholu z 20l kvasu = lihovitost kvasu 6%
výtěžnost 3l    50% alkoholu z 20l kvasu = lihovitost kvasu 7,5%
výtěžnost 6l    50% alkoholu z 20l kvasu = lihovitost kvasu 15%
*
15% zvládnou i "běžné" kvasinky na medovinu nebo dezertní vína.
A někdy při intenzivně vedeném kvašení i to pekářské droždí.
*
*
Droždí běžná cena cca 1kg/50Kg. Živiny, minerální soli apod. můžou být v nákladech zanedbatelné...

Dolské hlubokoprokvašující kvasinky pro medovinu včetně živin na 14-16% dávka na 50l - 54Kč. Hmotnost obsahu tuby nevím.

Kvasinky Schimansky 20g se živinami pro 100l medoviny - 121Kč, - t.j. 1kg/6050Kč
*
A teď ty Turbo kvasinky, např.:

Coobra Mega Pack 18 % - turbo kvasnice na přípravu 100 litrů cukernatého kvasu. 390g 325Kč - t.j. 1kg/833Kč

T48 balení pro 25l kvasu 200g/98 Kč - t.j.  1kg/490Kč

Atd.
*
Tímto svým minivýzkumem jsem trochu změnil názor na předraženost Turbo kvasinek. Ale zas na druhou stranu mě napadá, proč jsou tak "levné"?
Osobně si myslím, ostatně to jsem si myslel už dříve, že ta balení obsahují velká množství živin, vitamínů a podobně podpůrných látek.
A vzhledem k těm cenám, když se ta balení přepočítají na váhu, tak to musí být na úkor těch kvasinek.
Jinak si to zatím vysvětlit neumím.

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika