Svestkove aroma



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?)
13.12.2009 21:14

Osobně mám část letošní slivovice (odrůda Stanley) v demižonu asi měsíc, přidal jsem na 5l slivovice 10 švestek a hezky se to barví dozlatova. Nechám to tam do doby stáčení, tzn. asi půl roku. Sušené švestky se ve slivovici určitě nezkazí.
Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 1.12.2009 18:30

Pokud se vyrobí slivovice z poctivého švestkového kvasu a ne doslazené všehochuti, voní a chutná krásně jemně po švestkách. žádná aromata ani máčení švestek není třeba.
  Bohužel jsou mezi námi  "takypěstitelé", kteří vypálí neurčitou přiboudlinu z cukru a ovocného odpadu a chtějí ji prodávat jako pravou moravskou slivovici - za výhodnou cenu!  Stačí do ní přidat co nejvěrnější aroma, však ti amatéři beztak nic nepoznaj. 
   Jsou to praktiky kazící renomé našeho národního nápoje a nedůstojné slušného pěstitele.
  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.16 (?), 3.12.2009 8:51

ususenych???kolik treba na litr slivky??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.226 (?), 3.12.2009 10:35

max. 2ks

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.16 (?), 3.12.2009 15:11

myslite, ze budou vhodne i kupovane z obchodu??..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.16 (?), 13.12.2009 21:01

a jak dlouho se nechavaji ve flasce???aby se nerozpustili nebo nejak nezacly rozpadat a tim padem by produkt byl v bincem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 13.12.2009 21:06

pokud jsou dobře vysušené, tak je tam můžete nechat, popř.po zabarvení alkoholu přefiltrovat... cca 2 týdny-měsíc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 13.12.2009 21:14

Osobně mám část letošní slivovice (odrůda Stanley) v demižonu asi měsíc, přidal jsem na 5l slivovice 10 švestek a hezky se to barví dozlatova. Nechám to tam do doby stáčení, tzn. asi půl roku. Sušené švestky se ve slivovici určitě nezkazí.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 13.12.2009 21:22

Dával jsem 3 sušené švestky na 1 litr do své slivovice před třemi lety a ty švestky v ní mám stále. Dnes je slivovice krásně zlatá a je to moje chuťově nejlepší slivovice co mám, a že jí mám opravdu dost. Nalévám ji zcela vyjímečně, všechno už je to archív. A každý, kdo měl možnost ji ochutnat, byl nadšený její jemností a vůní. Mám i původní šarži bez těch sušených švestek a je v tom opravdu rozdíl. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 13.12.2009 21:29

Sám to dělám podobně, část slivovice zlaté, část bílé. Před třemi týdny jsme byli ve sklípku na JM, sklepmistr se rozvyprávěl (mimo jiné), že zlatá slivovice nemá výsledky v koštech, "odborníci" ji berou na hůl. Mě, synkovi ze severní moravy, ale šmakuje víc zlatá. Když pominu barvu, tak je jakoby sladší a jemější.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.16 (?), 13.12.2009 21:31

prave, ze ja bych ji chtel mit cirou!!jak je mozne ji odfitrovat??pres co postup... prece zlatava je to nezvyk ane kazdemu se to nemusi pozdavat... potrebuju ji mit cirou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika