Suchý kvas



host - 220.205 (?)
8.12.2012 21:44

Také bych doporučil přidat alespoń třetinu objemu 30 °C teplé vody. Otázkou totiž je, zda-li je takový kvas prokvašen a skoro si myslím, že není, protože kvasinky potřebují ke svému množení nejen cukr, vzduch ale i kapalné prostředí. Takže bych také poradil, ale pouze v tomto případě, přidat i 1 % cukru. Jinak přídavek cukru do jablečného nebo švestkového kvasu nepatří, protože tyto kvasy jsou dostatečně stabilní. Dohlédněte na to, aby teplota kvasu neklesla pod 17 °C a po několika dnech zkontrolujte zapálenou čajovou svíčkou, zda-li se kvas rozkvasil. Pokud ne, vyhledejte kamaráda, kterému jablečný kvas kvasí a vylouděte asi litr rozkvašených jablek. I když je kvas 10 týdnů starý, zoctovatění se nebojte. slosar-petr@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 252.54 (?), 8.12.2012 12:41, zobrazeno: 7608x

v pálenici mi řekli že kvas z jablek je suchý, bez štávy, že to nemůžou vypálit.Je to10 týdnů co jsem ho zakládal.nějaká štáva tam byla. poradí mi někdo co s tím.jestli třeba přidat vodu a počkat ještě 2 týdny.díky za každou radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.154 (?), 8.12.2012 12:59

Teď už je asi pozdě, ten kvas potřeboval naředit vodou už na začátku. Jaká byla ta jablka? Nebyla hodně moučnatá? Nedával jste bečku moc plnou? To jsem udělal poprvé a hodně šťávy vyteklo a pak už ten kvas nebyl k vypálení. Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.54 (?), 8.12.2012 13:49

v pálenici mi řekli že tam dají vodu a bude to v teple tak jsem zvědav, bečky nebyly plné tak uvidíme

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 8.12.2012 15:59

Suchý jablečný kvas bývá obvykle způsoben tím, že použitá jablka byla možná méně šťavnatá, ale hlavně málo sladká. Například přezrálé scvrklé švestky mají nepochybně méně šťávy než jablka, přesto kvas z nich je tekutý jedna báseň. V málo sladkých lablkách navíc neprobíhá dobře pektolýza.
    Zalejete-li suchý kvas vodou, půjde sice lépe vypálit (bez rizika připálení), ale dobrou výtěžnost čekat nelze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.205 (?), 8.12.2012 21:44

Také bych doporučil přidat alespoń třetinu objemu 30 °C teplé vody. Otázkou totiž je, zda-li je takový kvas prokvašen a skoro si myslím, že není, protože kvasinky potřebují ke svému množení nejen cukr, vzduch ale i kapalné prostředí. Takže bych také poradil, ale pouze v tomto případě, přidat i 1 % cukru. Jinak přídavek cukru do jablečného nebo švestkového kvasu nepatří, protože tyto kvasy jsou dostatečně stabilní. Dohlédněte na to, aby teplota kvasu neklesla pod 17 °C a po několika dnech zkontrolujte zapálenou čajovou svíčkou, zda-li se kvas rozkvasil. Pokud ne, vyhledejte kamaráda, kterému jablečný kvas kvasí a vylouděte asi litr rozkvašených jablek. I když je kvas 10 týdnů starý, zoctovatění se nebojte. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika