Společný kvas švestky s broskvoní?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?)
21.9.2009 7:50

Nemyslím si, že pálenka z broskví nemůže být k pití. Pár jsem jich ochutnal, některé byly lahodné, jiné horší. Je pravda, že broskvová vůně z destilátu je cítit jen slabě, s meruňkami se to nedá srovnat. Kvas by se měl připravovat bez pecek.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 15.8.2009 19:24, zobrazeno: 25802x

Vážení pěstitelé,
řeším dilema na téma založení společného kvasu slivoní Stanley a broskvoně Red Haven. Jsem bohužel odkázán na omezené množství švestek a broskvoní, dohromady mi to dá nějakých 120 l, což mi již v pálenici vemou...
Otázka zní, jestli to lze vypít? :-))) a také, jestli broskvoně v kvasu nebudou mít vliv na trvanlivost kvasu.
Děkuji za odpovědi.

Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.11 (?), 26.8.2009 14:40

Dle mého názoru a co jsem se tak bavil v pálenici, bude to pěkně voňavoučká pálenka. Ale taky pěkně náchylný kvas. Švestka je co se týče kvasu nejodolnější a letos jsem ji vypaloval až v květnu. U broskvoní nevím ale předpokládal bych, že bude stejně náchylná jako hruškovice. Tzn. hlídat cukernatost a vůni aby z toho nebyl "ocet". Doporučil bych švestkám narušit slupku, stačí nějakým klackem pořádně prošťouchat.

Držím palce ať se vše vydaří. Paja

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 26.8.2009 16:57

Vypít to lze určitě a pálenka může být opravdu kvalitní. Trochu může být problém v tom, že Redhaven dozrává o dost dřív než Stanley. Řešením by mohlo být nechat vykvasit ovoce zvlášť a smíchat až v pálenici. Broskvový kvas po vykvašení uzavřít a uchovat v chladnu, naopak kvašení švestek urychlit přidáním zákvasu. S pálením pak dlouho nečekat.
   To mě jen tak napadá, sám jsem takový kvas nepřipravoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 4.9.2009 16:49

Tak problém se vyřešil jaksi taksi sám, otec mi nabídl švestky, tak jsem naložil pouze švestkový kvas. Broskve jsme zavařili a část rozdali. 
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.68 (?), 20.9.2009 22:06

To Ste urobil dobre nakoľko čo mám skúsenosti tak pálenka z broskýň je nie príliš pitná záležitosť. A to nás na to upozorňovali aj profáci na kat. kavasných technológii. Možno ten mix. so slivkami by však nemusel byť až taký zlý.MČ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 21.9.2009 7:50

Nemyslím si, že pálenka z broskví nemůže být k pití. Pár jsem jich ochutnal, některé byly lahodné, jiné horší. Je pravda, že broskvová vůně z destilátu je cítit jen slabě, s meruňkami se to nedá srovnat. Kvas by se měl připravovat bez pecek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 106.118 (?), 1.12.2010 19:21

To je fakt. Před 2roky jsem vypálil u kamoša asi 40L broskv. kvasu, bez cukru a vůně byla velmi jemná i destilát (asi 3,5L). A minulý rok se mi také potkaly v kvasu broskve se švestkami. Bohužel neznám názvy odrůd, ale ve 120L sudu byla broskví asi pětina, zbytek jsem postupně doplnil švestkami (dozrávaly dost rychleji než obvykle-jaro bylo skoro o měsíc dřív). Kolem 10.října jsem už pálil, kvas měl 4,5% cukru. Cukru tak půl kilča. Nateklo 13L - 51° slivovice s jemným broskvovým aroma, tak akorát pro zajímavost. Python

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.205 (?), 6.12.2010 19:30

Promiňte, ale kvas bez pecek? To rozhodně ne, pecky prostě do kvasu patří a neumím si představit, že bych připustil opak. Do destilace máče už ne! Problém destilace (chcete-li pálení broskvového máče) je pálení máče, který se velmi rád připaluje a výsledek už není ke konzumaci, pokud nejsm zoufalci. Takže má rada pro pěstitele a milovníky destilátů z broskví: Při destilaci broskvového máče je třeba tuto hmotu naředit stejným objemem vody v kotli destilační aparatury a bacha nespoléhejte na to, že máte účinné míchání, prostě broskve je třeba před destilací takto naředit a naopak,  destilát z připáleného máče se nehodí ani do ostřikovačů. Pušinec děsný, bohžel policie ČR není nvybavena tak citlivým detektorem, oni cítí líh ke smůle našince. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 6.12.2010 20:34

Ale, pánové,to, co popisujete je z nouze ctnost.Kombinaci tohoto druhu se vždycky raději vyhnu.Kdysi jsem zkusil mirabelky 20% se švestkami, ale to je maximum, co lze.Jiným kombinacím se vyhýbám a považuji to za degradaci v otázce destilačních produktů.Vypálit se dá i rýže vs.švestky se zavařeninami třešní, ale ještě jsem neklesl k pití samotného máče. To prý také lze.  AB 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 7.12.2010 15:37

Nu, nevím, pane inženýre, jestli pecky do kvasu tak jednoznačně patří. Pokud si zadám do vyhledavače "příprava kvasu" nebo něco podobného, vyjede mi řada doporučení a receptur. Většima z nich káže pecky z broskví před založením kvasu rezolutně odstranit. Sám to neumím posoudit, kvas z broskví jsem nepřipravoval. Fakt je, že mnozí radí vypeckovat i meruňky a to je, podle mě, vhodné, ale nezbytné nikoli. Pil jsem z obojích kvasů, byly obě dobré. 
   Jinak pro zadavatele vlákna: broskvoň je strom, plodům se říká broskve, dřevo asi se švestkami v sudu nikdo nemíchá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika