Slivovice - kvas



host - 125.240 (?)
16.2.2014 12:34

Zatým je pořáť dobrý, enem ne a ne dokvasiť.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25   
                     
host - 125.240 (?), 5.2.2014 19:37

Toš děkuju za radu a co to bude stáť? U nás na Valašsku sa praví, že dobrá rada nat zlato, snáť né butélku slioice. Ale dyš sa to podaří aj tá slioica bude, enem nevím hde jů poslať. Dám na Vašů radu, přeredykám to do prádeľně a pustím radiátor a dyš pámbů dá toš to aji dokvasí. S pánem bohem a potem sa ozvu, koľ teho natéklo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.240 (?), 5.2.2014 19:40

A ešče jeden poznatek "frgál (koláč)furt plave na vrchu ".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.240 (?), 15.2.2014 7:28

Dobrého dňa přeju fšeckým odborníkom, mosím pověděť, že s tým kvasem sa nejak nedaří. Před chvíľů sem to měříl a nic, vůbec sa to nehýbe. Teplota v kvasírňi cca 22°C a teplota kvasa tak 19 - 20°. Měřené lihoměrem s teploměrem. Mám stým zamíšať nebo přidať kvasínek(ale jakých a kolik) Za tých 10 dní sa to nepohlo, poradíte co s tým?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 15.2.2014 7:53

Zamíchal bych kvas s přídavkem živné soli+ kvasinkovým nálevem.Obojí dostanete koupit ve specializované drogérii.Předtím kvas ochutnejte, aby už nebyl "zlomený" (zoctovatělý, neboli kanalreif).    AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.240 (?), 16.2.2014 12:34

Zatým je pořáť dobrý, enem ne a ne dokvasiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.240 (?), 22.2.2014 11:37

Zdravím všechny milovníky slivovice a mám dotaz. Potřebují kvasinky ke kvašení vzdušný kyslík? Mám podobný problém, který se tady řeší. Švestkový kvas, který je v místnosti s průměrnou teplotou 20°C se zaseknul a asi měsíc je na 7%cukru. Poradíte co s tím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.138 (?), 22.2.2014 20:57

Kvasinky potřebují ke svému množení nejen kyslík, ale i cukr. Běžně toto zvýraznění nepoužívám, protože teď bysme se my, všichni odmítači cukru do kvasu, měli trochu zamyslet!! Jde o to, že buďto si kvasinky v propagaci (množení) vezmou cukr z ovoce nebo jim ho raději fyzicky dodáme v tom smyslu, že 1% max. 2%, tj. 1 - 2 kg cukru na zhruba metrák kvasu (exaktně 98 - 99 kg ovoce). Nejde jen o to, že "pomůžeme " kvasinkám k jejich množení, přídavek cukru pomáhá i prodloužit dobu zpracovatelnosti např. třešňových, višňovových či meruňkových kvasů, obecně nestabilních kvasů, prostě nezoctovatí tak rychle. Toto se týká všech nestabilních kvasů, stabilní jsou jen kvasy z jablek či švestek. K vašemu dotazu: Jak víte, že Váš švestkový kvas obsahuje 7% cukru, tj. 7 kg na 93 kg kvasu? V této době, na konci února, je to pro mě dost nepochopitelné. Vámi deklarovaná teplota je určitě dostačující k tomu, aby každý kvas dokvasil, rozhodně zkuste test s čajovou svíčkou. Nějak nemohu věřit tomu, že u hladiny kvasu zhasne. Zajímá mě výsledek. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.240 (?), 25.2.2014 19:34

Možná, že jsem se špatně vyjádřil ale měřil jsem cukroměrem i refraktometrem. Naměřil stéjnou hodnotu - cukroměr 7, refraktometr 11 - 4(švestky) = 7. Přidat cukr, nebo zamíchat a okysličit popřípadě přidat kvasinky a živnou sůl. Předem díky za odpověď, pane Šlosare.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.138 (?), 25.2.2014 23:01

Vypálit a pokud možno v dobré a osvědčené palírně.  A to tak, že nejdýl hned. PŠ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.51 (?), 26.2.2014 9:20

Pane Šlosare, ve vší úctě,

tohle mě už nedá. Proč pořád na každého rukujete s tím klišé, které tady už píšete automaticky, ještě než si přečtete příspěvek

"Kvasinky potřebují ke svému množení nejen kyslík, ale i cukr".

Tohle píšete pořád dokola, každé období v roce a je jedno, jestli chlap píše o kvasu ze skorých meruňek, nebo durancií sbíraných koncem října...

Začíná to být ohraná písnička. Protože to vždy spláchnete tímto a dál se tím nezabýváte, napíšete ještě něco o tom, jak přišel na to, že je tam 7 % cukru a jestli to má podložené výpočtem a hotovo.

Proč mu raději nenapíšete, že kvas prostě nekvasí k vůli tomu, že je tam moc alkoholu - etylalkoholu. A kvasinky prostě dávno utlumily činnost k vůli oné vysoké hladině alkoholu, resp, odumřely a proto ten magický zůstatek 7 % brix ve šťávě? Nebylo by to jednodušší, než vždy chodit okolo horké kaše a mlžit nějakými hesly případně teoriemi o nevědomosti dotyčného?.

S tím sudem už nepohne nic, vypálit a nateče klidně 12-13 litrů ze 120 l bečky a je jedno že tam má ještě 7 brix (nízká teplota kvašení tam zajistila plně přijatelný objem alkoholu beze ztrát odparem, odnosem CO2 atd).

S pozdravem R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika