Refraktometr na měření kvasu



host - 193.46 (?)
27.11.2018 16:10

Jde mi o pribliznou hodnotu tak jako kdyz merim refraktometrem cukr a pak odecitam priblizne 3-5 Brix jestli je mozne neco podobneho udelat u mereni alkoholu v kvasu refraktometrem na alkohol.Je mi jasne ze presnou hodnotu nezmerim.

Kdyz jsem zakladal kvas tak sem cukr nemeril pred kvasenim, jen jsem obcas zmeril jednotlive svestky a jejich cukernatost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 193.46 (?), 27.11.2018 16:10

Jde mi o pribliznou hodnotu tak jako kdyz merim refraktometrem cukr a pak odecitam priblizne 3-5 Brix jestli je mozne neco podobneho udelat u mereni alkoholu v kvasu refraktometrem na alkohol.Je mi jasne ze presnou hodnotu nezmerim.

Kdyz jsem zakladal kvas tak sem cukr nemeril pred kvasenim, jen jsem obcas zmeril jednotlive svestky a jejich cukernatost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 241.176 (?), 27.11.2018 20:35

Dobrý deň.

Ide Vám o približnú hodnotu? Ako približná má byť?

Alebo inak... akú nepresnosť dokážete ešte tolerovať? Čo očakávate že Vám povie nameraná hodnota?

Jasné že môžete odrátať(alebo prirátať) od nameranej hodnoty 3 alebo 5 stupňov. Dokonca aj viac, alebo aj menej.

Ak Vám takáto presnosť merania stačí tak je to pravdepodobne v poriadku. Ja od merania očakávam oveľa viac! Na čo mi je dobré meranie, ktoré má odchýlku takú veľkú, alebo takú malú, že jej hodnotu neviem určiť ani približne?

Absolútne Vás nechcem odrádzať od experimentovania. To nie! Sám rád robím pokusy ktoré ma zaujímajú:) Niekedy to človeka posunie trochu ďalej.

S pozdravom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.122 (?), 2.8.2019 11:52

Když hustoměr ukazuje hodnotu cukru v kvasu nižší než je ve skutečnosti. Kolik to může být váhových procent u cukromeru ke konci kvašení? Známý čeká až cukromer ukazuje 0%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.253 (?), 3.11.2019 14:25

Přímo množství cukru se refraktometrem v prokvašeném ovocném moštu opravdu zjistit nedá, dá se však zjistit procento neprokvašených látek, jejichž součástí může být i zbytkový cukr. Existuje výpočetní program který zohledňuje vliv alkohou na lom světla v refraktometru, je třeba znát počáteční čtení moštu v °Bx a konečné čtení °Bx v prokvašeném moštu viz VinoCalc.

Sledujte průběh fermentace refraktometrem:
Počáteční ° Brix (refraktometr)
22.5
Aktuální ° Brix (refraktometr)
7.8
Počáteční gravitace
1.0951
Aktuální gravitace (SG)
0.9922

Zbytkový cukr (g / l)
21
Aktuální alkohol (% v / v)
12.3
Výše jsou uvedeny hodnoty prokvašeného moštu z nichž vyplývá, že prokvasitelný cukr se zcela změnil na alkohol a zůstalo pouze 2,1%  nezkvasitelných látek v moštu

Václav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika