Průtahové destiláty



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 133.21 (?)
3.3.2017 1:07
  • Předpis č. 61/1997 Sb.: Zákon o lihu - ČÁST PRVNÍ - ZÁKON O LIHU: aktuální znění od 29.7.2016
  • Kde není v zákoně upřesňující doplnění, tak platí pro všechny.

Příklady upřesňujících doplnění, které se v zákoně vyskytují:

  • fyzická osoba, které bylo vydáno zvlášní povolení ("koncese") pro výrobu a úpravu lihu
  • fyzická osoba - pěstitel
  • fyzická osoba provozující pěstitelskou pálenici
  • fyzické osoby vyrábějící nebo upravující líh
  • fyzické osoby uvádějící líh do volného daňového oběhu
  • fyzická osoba dovážející, prodávající nebo přemísťující pčístroje...
  • podnikající fyzické osoby
  • podnikající fyzická osoba jako provozovatel lihovaru

Josef.

K vlastnictví destilačního přístroje jsem vyrozuměl toto:

  1. Destilační přístroj si koupit můžete (ale ten, kdo Vám ho prodal, Vás musí příslušnému orgánu nahlásit; nebo jinak: není možné přístroj zakoupit anonymně).
  2. Když jste si ho koupili, pak ho samozřejmě můžete vlastnit,
  3. ale nesmíte na něm vyrábět líh (bez koncese či provozování pěstitelské pálenice povolené Ministerstvem zemědělství).
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 133.21 (?), 3.3.2017 1:07
  • Předpis č. 61/1997 Sb.: Zákon o lihu - ČÁST PRVNÍ - ZÁKON O LIHU: aktuální znění od 29.7.2016
  • Kde není v zákoně upřesňující doplnění, tak platí pro všechny.

Příklady upřesňujících doplnění, které se v zákoně vyskytují:

  • fyzická osoba, které bylo vydáno zvlášní povolení ("koncese") pro výrobu a úpravu lihu
  • fyzická osoba - pěstitel
  • fyzická osoba provozující pěstitelskou pálenici
  • fyzické osoby vyrábějící nebo upravující líh
  • fyzické osoby uvádějící líh do volného daňového oběhu
  • fyzická osoba dovážející, prodávající nebo přemísťující pčístroje...
  • podnikající fyzické osoby
  • podnikající fyzická osoba jako provozovatel lihovaru

Josef.

K vlastnictví destilačního přístroje jsem vyrozuměl toto:

  1. Destilační přístroj si koupit můžete (ale ten, kdo Vám ho prodal, Vás musí příslušnému orgánu nahlásit; nebo jinak: není možné přístroj zakoupit anonymně).
  2. Když jste si ho koupili, pak ho samozřejmě můžete vlastnit,
  3. ale nesmíte na něm vyrábět líh (bez koncese či provozování pěstitelské pálenice povolené Ministerstvem zemědělství).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 3.3.2017 8:44

Josef: máte pravdu, teda vlastnenie, držanie a kúpa destilačného prístroja je úplne legálna, akurát jeho používanie (destilácia) bez povolenia je nelegálne :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 3.3.2017 11:15

jasne ze legalne. Mozete s ovocia destilovat vodu obohatenu o vonave latky. Akurat sa vam to kvoli skvaseniu ovocia prilis nedari.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.172 (?), 3.3.2017 12:39

Shodneme se aspoň v tom, že:

Každý, kdo vlastní nepřihlášený destilační přístroj, se tak dopouští jen přestupku a ne jako dřív trestného činu?

(Jaký je v případě sankcí rozdíl nevím, jen si myslím, že je to stále nelegální).

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jardo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 21.210 (?), 3.3.2017 22:52

Na SK v Trestnom zákone píšu:

§ 253
Nepovolená výroba liehu

(1) Kto bez povolenia vo väčšom množstve vyrába lieh alebo kto lieh bez povolenia vyrobený vo väčšom množstve prechováva alebo uvádza do obehu, potrestá sa, ak nejde o čin prísnejšie trestný, odňatím slobody až na dva roky.

(2) Rovnako ako v odseku 1 sa potrestá, kto neoprávnene vyhotoví alebo prechováva zariadenie na výrobu liehu.

Tak neviem, či by mali dosť ciel, keby to začali naplňovať. Aj keby pustili všetkých kriminálnikov, museli by prenajať Quntanamo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.119 (?), 7.3.2017 12:00

...no to Vaši zákonodárci, jen ten původní § 194a (TZ 140/1961Sb.) pouze překlopili do nového zákona.

Někdy jsem i rád, že jsem v CZ (i když v SK se to tak neprožívá...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 7.3.2017 13:02

lieh vyrabaju kvasinky a zariadenie lieh len oddeluje, cisti, koncentruje. Destilacny pristroj mozno vyuzivat na destilovanie vody, to snad nikto nezakazuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.114 (?), 7.3.2017 16:08

Třeba není daleko doba kdy se na kvasinky rodu Saccharomyces cerevisiae i všech jejích poddruhů bude pohlížet jako na prekurzory nebezpečných nebo nezákonných výrob.
V lepším případě se na ně bude vztahovat povinné hlášení podezřelých transakcí.
V tom horším se do zákona o lihu přidá nějaká klauzule o "přemísťování" těchto mikroorganismů. Trochu nejasně formulovaná, ale právně "někdy" postižitelná...
*
(Už před pár léty jsem měl v lékárně trochu problém při koupi jodové lihové tinktury.  A ne kvůli lihu, ale jodu... Připadal jsem si jako v lekárně - lekl jsem se)
Naštěstí mně paní znala a pochopila, že to potřebuji jen na indikaci škrobu nebo na dezinfekci okolí zranění...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.168 (?), 11.7.2017 18:35

Já bych se malým příkladem vrátil ke svému původnímu dotazu:

Mám malý skleněný laboratorní destilační přístroj od fy. Kavalier. Koupím v obchodě láhev Vodky. V této Vodce vymaceruji různé byliny. Vzniklý macerát předestiluji v uvedeném skleněném destilačním přístroji. Takto vzniklý průtahový destilát v množství jednotek procent přidávám do Vodky, kterou jsem před tím koupil v obchodě. Výsledek piji sám doma. Dopouštím se nějakého porušení zákona? A kterého?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.157 (?), 12.7.2017 18:50

Vážné porušení zákona je to, co tady včera napsal p.Hlavatý:
Jinak je to "jen přestupek"...
*
Zkuste si, když Vám nestačilo předcházející psaní, zadat do vyhledavače následující frázi:

i) vyrobí průtahový destilát, lihový macerát, digerát, perkolát nebo tresť na destilačním zařízení bez povolení Generálního ředitelství cel podle § 13 odst. 4.

Z čehož myslím plyne, že vše co souvisí s destilaci je nelegální.
*
Dokonce i v jednom oficálním ovocném lihovaru, co vím, museli být během průtahových destilací přítomní celníci...

Rafael.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika