Průtahové destiláty



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?)
6.2.2017 15:26

...samotne vlastnictvi destilacni kolony je trestne...

To jste někde četl?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 238.191 (?), 6.2.2017 9:49, zobrazeno: 24913x
Zdravím, je legální vyrábět doma pro vlastni pptrebu průtahové destiláty (bylinné, ovocné) na destilacni kolone z lihu ktery si koupim (vodka) a je normalne zdaneny? Nejde o vyrobu alkoholu ale uz samotne vlastnictvi destilacni kolony je trestne tak nevim. Dale bych se chtel zeptat jen tak informatovne jestli je mozne prodavat a kupovat jiz hotovy kvas. Děkuji O.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 6.2.2017 15:26

...samotne vlastnictvi destilacni kolony je trestne...

To jste někde četl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 196.216 (?), 16.2.2017 20:51

Myslím, že je trestné vlastnit zařízení na výrobu LIHU. Zajímalo by mne, jak se tedy posuzuje klasický skleněný destilační přístroj. Tam se může destilovat třeba voda do akumulátoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.204 (?), 17.2.2017 10:41

Myslím, že je trestné vlastnit zařízení na výrobu LIHU

Kde je to napsáno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 134.167 (?), 17.2.2017 11:35

Nechce se mi v tom nimrat tak ať si zájemce ten zákon najde.

ZÁKON

ze dne 3. února 2006,
kterým se mění zákon č. 61/1997 Sb., o lihu a o změně a doplnění zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů, a zákona České národní rady č. 587/1992 Sb., o spotřebních daních, ve znění pozdějších předpisů, (zákon o lihu), ve znění pozdějších předpisů

Rafael.

Změna a doplnění zákona č. 455/1991 Sb
Změna a doplnění zákona č. 455/1991 Sb
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 17.2.2017 17:35

Já jsem se tam nic o tom, že vlastnit destilační aparát je trestné (trestný čin) nedočetl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 159.61 (?), 17.2.2017 18:37

Já jsem se taky o trestnosti vlastnění destilačního přístroje v tom zákoně a i v dodatcích a změnách nedočetl. Ale moc jsem se v tom nenimral. Hlavně nejsem právník a neumím takové věci číst.
Možná by se k sankcím dalo použít tohle:

Fyzická osoba se jako osoba dovážející, prodávající nebo přemisťující přístroje určené k výrobě nebo úpravě lihu dopustí přestupku tím, že poruší oznamovací povinnost podle § 16 odst. 2.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 17.2.2017 19:27

zákon vám tu nedám, lebo problematiku bude upravovať niečo iné, to čo je tu sa týka fyzických osôb (podnikateľov) v súvislosti s výrobou a uvádzaním na trh, ale aspoň čo viem (na slovensku), tak vlastniť destilačný prístroj je trestné, hrozí pokuta cca 3500e a v prípade, že sa taká vec nájde, tak colnící posudkom (neviem akým) určia koľko litrov sa mohlo asi vyrobiť a tým aký bol únik na dani a prípadne priestupok prekvalifikovat na trestný čin s trestnou sadzbou až 2 roky. predpokladá sa, že je cez 10 tis. "pálenic" a ročne chytia 10 ľudí, teda tá štatistika nie je vôbec zlá (z pohľadu pálenia) :) 

edit: našiel som aj zákon, ale je to platné pre nás. tak ide o trestný čin za neoprávnené prechovávanie zariadenia na výrobu liehu v zmysle zákona č. 300/2005 Z. z. Trestný zákon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 18.2.2017 10:40

Fyzická osoba se jako osoba dovážející, prodávající nebo přemisťující přístroje

Jenže mny nejsme osoba dovážející, prodávající přístroje. Ba ani přemísťující.
    Pokud se takové přístroje běžně a oficiálně prodávají, nemůže být jejich držení trestné. Samotný prodej by tak vyráběl trestné činy. Drogu, zbraň a výbušninu v obchodě či na webshopu nekoupíte, destilační přístroje ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 18.2.2017 10:50

p. Vysloužil, nehádajte sa :) pripúšťam, že v čr môže byť iná legislatíva a mne sa skutočne nechce to zisťovať, ale zákon ktorý tu dal p. Rafael sa týka podnikateľov, výroby liehu a umiestňovanie ho na trh. u nás (netvrdím, že v čr) toto upravuje trestný zákon, je tam trest odňatia slobody, pokuta už za vlastníctvo destilačného prístroja. dokonca viem o prípade, kde sa na internete predával taký prístroj a priamo predavajúceho kontaktovala polícia, colná správa a bol problém. nie je problém predávať destilačné prístroje, lenže musí to byť v súlade so zákonom, teda aj prihlásené (registrované) na príslušnom úrade to musi byť. dal som vám číslo zákona, tak si to naštudujte, ale platí to pre sr. 

§ 253
Nepovolená výroba liehu
(1) Kto bez povolenia vo väčšom množstve vyrába lieh alebo kto lieh bez povolenia vyrobený vo väčšom množstve prechováva alebo uvádza do obehu, potrestá sa, ak nejde o čin prísnejšie trestný, odňatím slobody až na dva roky.
(2) Rovnako ako v odseku 1 sa potrestá, kto neoprávnene vyhotoví alebo prechováva zariadenie na výrobu liehu.

v čr to upravuje Trestní zákon č. 140/1961 Sb. konrétne § 194a Nedovolená výroba lihu, ktorý má v podstate rovnaké znenie ako u nás. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika