Pokazil jsem kvas?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?)
29.9.2009 15:03

Výborná rada.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 160.9 (?), 28.9.2009 18:57

Zdravím Honzu P a pana Vysloužila,

kvas jsem založil podle Vašeho návodu, akorát bečky musím odizolovat od země. Bečky jsou v plechové boudě. Jelikož se držím Vašich rad, měl bych na Vás ještě jednu otázku. Slyšel jsem, že se má kvas po 14ti dnech zamíchat,  aby kvašení probíhalo v celém objemu. Tohle se má opakovat každých 14 dní do doby pálení z důvodu zkvalitnění kvasu (chuť, aroma). Chystám se pálit ještě letos. Bečky mám nyní uzavřené, při stlačení víka - bečka syčí. Kvas jsem založil 20. 9. Děkuji za názory.

P. S.: švestky jsou kupované ze sadu. Byly měkké, šťavnaté a bez plísně.

Peťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 28.9.2009 19:24

Taky jsem to o tom míchání slyšel - viz výše. Není mi ale jasné, proč by v nezamíchaném mači nemělo kvašení probíhat v celém objemu a proč by měl mít horší chuť a aroma. Naopak - selským rozumem bych hádal, že při míchání bude aroma kvasu cítit po celé boudě. Nu a ta vůně pak může chybět ve slivovici. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.8 (?), 29.9.2009 12:31

Zdravím všechny paliče.Mám jen malý dotaz. Mám několik 120l plastových beček se švetkovým kvasem, které jsou pouze zlehka přikryty víkem. Při kontrole jsem v jedné z beček objevil velké množství malých bílých červíků, pravděpodobně od vinných mušek, může toto mít vliv na následnou chuť slivovice ikdyž pře pálením odstraním vrchní část koláče??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.129 (?), 29.9.2009 13:06

Toz to su veci tady.    Zajimalo by me, co za patoky vypalite.   Nekteri to popisuji spravne, ale vetsina chytrolinu musi pit same brecky...    Jeden clovek se zeptal na radu, ale v tom by se cert nevyznal co vy tu pisete za cipoviny.

Aspon jsem se tu u toho zasmal a to dost.  Tady ten komentar poslu dale, at se vidi jaci jsou u nas odbornici:-)   :-)

Tesilo me..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 29.9.2009 15:03

Výborná rada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.199 (?), 8.10.2009 11:32

Honza

Co se týká míchání kvasem tak se dozvěděl a osvědčilo toto. Po založení kvasu záleží na rychlosti kvašení kdy dojde k praskání trnek - může to být v teple za 4 d¨ny ale v chladu i 14 dnů. V tomto okamžiku je dobré kvas PROMÍCHAT! nejlepé vrtačkou se švrlákem na maltu. Vznikne řídká marmeláda a vše perfektně prokvasí. TAKŽE MÍCHAT ALE POUZE JEDNOU!!!¨Pak nechat v klidu ve stabilní teplotě ne nižší než10 a vyšší než16 °C. Přislazovat medem ROZMÍCHÁNÝM VE VODĚ i cukrem do 2 kg na 100 litrů ŽÁDOUCÍ. Kvas vždy podlévat cca10 litrů vody. Zákvasky také vhodné ale nejsou nutné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hresek - (6) - 144.56 (?), 20.10.2009 21:15

Zdravím, tak mě potkala nemilá věc a to, že mi z octovatěl kvas.Asi 150 kg ovoce. Nevím co dělám špatně. Prosím o radu a zároveň popíšu přípravu kvasu.Kvas nakládám do 30 kg plastových sudů.Dva sudy jsem naložil špendlíkami a rozmělnil na kaši, přidal 1 kg medu rozehřátém ve 4 l vody přikryl víkem, ale ne úplně.Další sud - hrušky (ty jsem nastartoval kvasinkami, jinak kvasinky nedávám) stajný postup a dva sudy švestek.Všechen kvas mi zoctovatěl.Nevím kde jsem udělal chybu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 21.10.2009 17:30

Jednou z chyb - netvrdím, že jedinou, bylo použití malých nádob. Ve 30 litrových soudcích se rychle mění teplota podle okolí a je velký poměr povrchu hladiny ku objemu kvasu, tedy větší riziko přístupu vzduchu a aerobních procesů. Jinak ale skutečnost, že kvas je cítit octem a chutná kysele ještě nemusí znamenat úplné zoctovatění a nutnost jeho vylití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hresek - (6) - 144.56 (?), 25.10.2009 19:53

Taky mě to napadlo, protože jsem už přečetl kde co, a nevím co už bych měl pokazit.Právě, že kvas voní nádherně po ovoci, nechutná zrovna dobře a když jsem pálil tak než začal kapat (ocet) to strašně hezky vonělo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.233 (?), 3.11.2009 13:57

Nevěřím že se švestky pokazily podle čeho tak soudíte podle chuti?Zkuste vzorek kvasu povařit v čajové konvici a zapálit paru pokud bude hořet v klidu stím do palenice. uhrušek se to však stáva běžně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika