Pálenka - letos poprvé



host - 122.179 (?)
18.9.2009 6:47

Asi je to tím, že běžně je vidět míchačku ocelovou, z nerezu jsem žádnou neviděl.A proto jsem něco nadhodil o umělé hmotě.Podobně jsem si zavtipkoval u odšťavňovače s použitím odstředivky pračky JETAS, která je kombinací nerezu a hliníku.  AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
host - 224.253 (?), 17.9.2009 12:58, zobrazeno: 10432x

Dobrý den, letos poprvé (je mi 19 let) jsem se rozhodl zkusit udělat vlastní kvas, později doufejme pálenku. Rád bych vám popsal svůj postup, a byl bych velmi rád kdyby mi někdo z Vás - více zkušených mohl postup zhodnotit, něco vytknout, prostě poradit.

Druh ovoce: Zvolil jsem 3x po 50 litrech - Meruňka, špendlík, hrozno.

Sbíral jsem plody pouze ze stromu (ne opadané), meruńky jsem vypeckoval a dle staré rodiné knihy na každých deset plodů bez pecek, jsem jednu nechal s peckou :-D. Špendlíky jsem nechal s peckama. Bobulky hroznu otrhal a rozdrtil v ruce. Přímo v bečce jsem každy z druhu kvasu rozmělnil míchačem na beton (novým  :-D). Merunku a špendlík jsem přisladil po 0,5kg fruktózy - fruktopur.

Jediné co mě překvapilo, byl fakt že všechny tři bečky byly vykvašené za dva týdny místo 6-8 týdnu. Čím to může být???

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 122.179 (?), 17.9.2009 18:16

Drcené nebo půlené letní ovoce v tom horku kvasí jako sběsilé.Ten míchač byl alespoň z umělé hmoty?Doufám, že ne ocelový!  AB 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 17.9.2009 20:19

Míchač na omítkové směsi používám k drcení ovoce v kádi již hodně dlouho a není vůbec žádný problém. Je z nerezu a udělá parádní práci. Navíc rozmělnění ovoce trvá jen pár minut. Neumím si představit, jaká by to musel být umělá hmota, aby vydržela odpor ovoce v kádi. Možná nějaká karbonová vlákna. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 122.179 (?), 18.9.2009 6:47

Asi je to tím, že běžně je vidět míchačku ocelovou, z nerezu jsem žádnou neviděl.A proto jsem něco nadhodil o umělé hmotě.Podobně jsem si zavtipkoval u odšťavňovače s použitím odstředivky pračky JETAS, která je kombinací nerezu a hliníku.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.78 (?), 18.9.2009 9:10

Môj názor: Radšej zvoliť jeden väčší sud ako tri malé. Ja mám radšej pálenku z ovocia jedného druhu, ako zmesi, aj za cenu dokúpenia alebo výmeny ovocia. Ako si zbieral ovocie zo stromu? Musí predsa spadnúť. Len musí spadnúť pretože je už zrelé a nie choré, také do kvasu nepatrí. To množstvo kvasu musíš zvoliť podľa toho aké je potrebné na objem kotlov pálenice, aby si mohol sám paáliť aj prepaľovať načisto. Spájať sa s "trochármi" je nanič. Dobré zdravé a zrelé ovocie v teple npotrebuje dosladiť, ale zase to nemusí byť až taká chyba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.253 (?), 18.9.2009 18:31

Možná jsem to špatně napsal, ale nejedná se o 150 L směsi ze tři druhu ovoce, ale o tři druhy kvasu a každý z nich má 50 L. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.253 (?), 21.9.2009 14:51

Tak je vypáleno - Meruňky 3 l  - 55%, Špendlík 3,8 l  - 60%, Hrozno 4 l - 61,5%. Vše naředěno na 52%

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.190 (?), 22.9.2009 10:01

Tak mne napadlo, je z hrozna dobrá pálenka? Nemám na mysli přepálení vína, ale z hrozna.Četl jsem to poprve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 253.227 (?), 17.10.2009 11:55

Dobrý den, využil bych tohohle vlákna, abych nemusel kvůli jednomu tématu zakládat nové.

Chtěl jsem se zeptat jestli nevíte, jak se po novém roce projeví zvýšení spotřební daně na líh do pálení slivovice. Pokoušel jsem se hledat na internetu, ale nedokážu najít konkrétní číslo o kolik by se to mělo zvýšit.

Pokud někdo jste informovanější nemohli byste to sem prosím napsat.

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.139 (?), 21.10.2009 8:49

To je jednoduché, z webu si vyberu 2 - 3 pálenice z okolí mého bydliště (je jich dnes již habaděj! v republice kolem 500!) a přednesu dotaz na jejich stránkách (každá má svou "finanční politiku"). Ti "féroví" odpoví. Pokud vím, zatím jsem příslušný "rozbor" nikde neviděl.

Zdravím všechny páleničníky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika