Octové kvašení



host - 3.249 (?)
5.9.2012 17:07

Jeste podotku, ze kvas zacal zoctovated asi proto, protoze mirabelky byly jiz vykvaseny (bouzel behem 14dni), protoze byly velke horka a sud i kdyz byl ve stinu, tak to proste rychle vykvasilo a jelikoz se uz nevytvarel CO2, tak se tam dostal vzduch a zacalo to octovated a taky me zmatlo to, ze jsem sud dosypal pul kyblem durancii, protoze zbyly v kyble. Mirabelky se vykvasily a durancie zustaly navrchu cele. Konecne jsem si dnes kupil cukromel a sud   ma na stupnici 3-4, trochu jsem chutove vyzkousel kvas a je kyselej, jak svina a ma takovou grepovou barvu (jest-li to nebude tim, ze jsem do sudu sypal i cerveny mirabelky). Zaverem rici, ze je cas to co nejrychleji vypalit. Ostatne mam i druhy sud mirabelek, sbirany o par dni pozdis a ten si v klidu kvasi... nerozumim tomu, proc ten prvni sud je uz vykvaseny (uzralejsi ovoce, ktere bylo popadane na zemi?)...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 220.205 (?), 2.9.2012 22:24

Oceňuji Vaši upřimnost, není důležité, že jsem leccos uhodl. Vezměte čajovou svíčku a přibližte se k hladině kvasu. Pokud zhasne, není se čeho obávat, ovšem pokud bude stále hořet, je zřejmé, že se už CO2 nevyvíjí a je třeba kvas okamžitě zpracovat. Ostaní bečky překryjte PE plachtou a zatáhněte gumicukem, aby se vyloučil kontakt se vzduchem. Časem udělejte s každou bečkou pokus s hořící svíčkou. Tento typ kvasu opravdu snadno zoctovatí, je třeba být ve střehu! slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.249 (?), 5.9.2012 17:07

Jeste podotku, ze kvas zacal zoctovated asi proto, protoze mirabelky byly jiz vykvaseny (bouzel behem 14dni), protoze byly velke horka a sud i kdyz byl ve stinu, tak to proste rychle vykvasilo a jelikoz se uz nevytvarel CO2, tak se tam dostal vzduch a zacalo to octovated a taky me zmatlo to, ze jsem sud dosypal pul kyblem durancii, protoze zbyly v kyble. Mirabelky se vykvasily a durancie zustaly navrchu cele. Konecne jsem si dnes kupil cukromel a sud   ma na stupnici 3-4, trochu jsem chutove vyzkousel kvas a je kyselej, jak svina a ma takovou grepovou barvu (jest-li to nebude tim, ze jsem do sudu sypal i cerveny mirabelky). Zaverem rici, ze je cas to co nejrychleji vypalit. Ostatne mam i druhy sud mirabelek, sbirany o par dni pozdis a ten si v klidu kvasi... nerozumim tomu, proc ten prvni sud je uz vykvaseny (uzralejsi ovoce, ktere bylo popadane na zemi?)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika