Octové kvašení



host - 220.205 (?)
2.9.2012 22:24

Oceňuji Vaši upřimnost, není důležité, že jsem leccos uhodl. Vezměte čajovou svíčku a přibližte se k hladině kvasu. Pokud zhasne, není se čeho obávat, ovšem pokud bude stále hořet, je zřejmé, že se už CO2 nevyvíjí a je třeba kvas okamžitě zpracovat. Ostaní bečky překryjte PE plachtou a zatáhněte gumicukem, aby se vyloučil kontakt se vzduchem. Časem udělejte s každou bečkou pokus s hořící svíčkou. Tento typ kvasu opravdu snadno zoctovatí, je třeba být ve střehu! slosar-petr@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 220.205 (?), 2.9.2012 22:24

Oceňuji Vaši upřimnost, není důležité, že jsem leccos uhodl. Vezměte čajovou svíčku a přibližte se k hladině kvasu. Pokud zhasne, není se čeho obávat, ovšem pokud bude stále hořet, je zřejmé, že se už CO2 nevyvíjí a je třeba kvas okamžitě zpracovat. Ostaní bečky překryjte PE plachtou a zatáhněte gumicukem, aby se vyloučil kontakt se vzduchem. Časem udělejte s každou bečkou pokus s hořící svíčkou. Tento typ kvasu opravdu snadno zoctovatí, je třeba být ve střehu! slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.249 (?), 5.9.2012 17:07

Jeste podotku, ze kvas zacal zoctovated asi proto, protoze mirabelky byly jiz vykvaseny (bouzel behem 14dni), protoze byly velke horka a sud i kdyz byl ve stinu, tak to proste rychle vykvasilo a jelikoz se uz nevytvarel CO2, tak se tam dostal vzduch a zacalo to octovated a taky me zmatlo to, ze jsem sud dosypal pul kyblem durancii, protoze zbyly v kyble. Mirabelky se vykvasily a durancie zustaly navrchu cele. Konecne jsem si dnes kupil cukromel a sud   ma na stupnici 3-4, trochu jsem chutove vyzkousel kvas a je kyselej, jak svina a ma takovou grepovou barvu (jest-li to nebude tim, ze jsem do sudu sypal i cerveny mirabelky). Zaverem rici, ze je cas to co nejrychleji vypalit. Ostatne mam i druhy sud mirabelek, sbirany o par dni pozdis a ten si v klidu kvasi... nerozumim tomu, proc ten prvni sud je uz vykvaseny (uzralejsi ovoce, ktere bylo popadane na zemi?)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika