Nová pálenice - jaký kotel?



host - 204.240 (?)
21.8.2015 10:19

Dobrý den, uvažuji o koupi kotle, jsou to zřejmě kopie pana Janči, a uvažuji zda stou výpustí dole, jediné co se bojím ze kvas co bude stat v té vypusti se bude připalovat.. jinak si myslím že je to velice praktické :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 248.32 (?), 25.8.2013 23:01

Že neznáte žádného z výrobců uvedených kotlů, to nepřekvapuje, pokud bych byl na vašem místě, nebylo by proč se zajímat, ledaže bych "šilhal" po něčem modernějším. Že záleží na kvalitě kvasu, s tím musím souhlasit a že se nemá "fofrovat" s tím taky souhlasím. Váš příměr s kuchařem ovšem "kulhá". To že naša mamička zadělávali těsto na buchty rukama a řádně sa při tom zapotili, to je pravda. Když já zadělávám na buchty, míšám to robotem a vida, těsto vykyne stejně jako kdysi maměnce. Že by se něco pokazilo ve výsledku?..asi ne, že?...Pokrok nezastavíte a jako pes u bůdy byt nemosím, že? Proto se nedivte že dnes chce každý dosáhnout kvality aniž by musel dělat činnosti které patří dnes vymoženostem techniky. Je tu alespoň více času na degustaci a radosti z toho, že nám to jde líp než našim otcům a dědům. Pokrok nezastavíte... :-)))  S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.36 (?), 27.8.2013 9:32
Tož estli ešte možu neco dodat máte prvej s tým pokrokem, já sem to rozepsal trochu ináč než sem chtěl o tom kuchaření mě šlo spíš o to míchání při tom pálení. Mám známého, který má tů samů kolonu co sem popisoval akorát on jede na propan-butan a používál síto místo míchání a sám přešel na to míchání jeho názor se změnil a můj je stejný při míchání se to líp uvolňuje než při samotném varu.No a každý to máme jinak já mám obyčejný chladič tak mosím měnit vodu.My tady u nás povidáme " To mosí bavit " ináč to nejde.S tyma kuličkama pro ten utajený var to neznám ani sem o tom nikdy neslyšel v souvislosti s pálením to je tak na metodu bez míchání a taky jak a kolik do kotla vemte si, že budete dělat z 10-12 kotlů to je na fůrku kuliček nebo kamínků nebo mě vysvětlete jak je chcete odchytit z výpalků když to máte kvas z trnek aj s peckama nebo to chcete vylupovat? To je lepší tam dat o kýbl meněj a nemosíte sa bát výbuchů.Dělal sem teď meruňky a ty sů dosť háklivé na plamen jak moc topíte šupky sů schopné při plnějším kotle vletět až do trubky chce to nic než trpělivost
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
SOSNA - (17) - 125.90 (?), 23.1.2014 14:03

Dá se někde sehnat polotovar na míchadlo? Myslím tím,  že by se koupila hřídel a do ní jen zasunul dřevěný půlměsíc aby se nemuselo svařovat atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 103.213 (?), 2.9.2014 13:07

je dobré dať aj transformátorový olej ako výplň ako má firma Medienka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.51 (?), 25.9.2013 20:14

Dnes sem se byl ptat v Brode u Jance na neco. Tak sem mezi recou hodil dotaz na dodaci lhutu atd, jednak opravdu porad plati ta cekaci lhuta pul roku jak nekde nekdo psal.

Aaaale, hlavne jeden postreh. Maji to vse pekne udelane, vsechna cest, ale bacha na kotle jednoplaste s vypusti dole. Je to spatne udelane, vypust zasahuje az do stredu kotliska, kdyz pouzijete tepelny stit zespoda, tak prichazite o teplosmennou plochu, uz i tak je to dno fakt o malem prumeru dle meho nazoru. Celkove jsem od te myslenky upustil, ty kotle jsou spatne koncipovane, vysoke 80-90 cm a prumer 45 dole. Bohuzel to jinak pro ty "cernochy" nejde asi udelat, je to kompaktni, nezabira to moc sirokeho mista a nejak to funguje.

Fakt by to chtelo na paleni siroky, pr. 75 cm a vyska 35 cm a mate skoro 160 l kotlik. A kotel jedine s michanim i u dvouplaste. Bez rizika utajeneho varu a rychleji se sdili teplo v kvasu uvnitr, cili se zvysi efektivita.

Jo a dnes jsem nabyl dojmu, ze cela republika zacina palit nacerno. Byl tam frmol "vyzvedavacu" hotovych zakazek jako svina a ve sklade tak 15-20 nejruznejsich i atypickych kotlu prichystanych na vyzvednuti :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.198 (?), 26.9.2013 2:48
A to je ten důvod proc jsem od jednoplastove varianty upustil. Byl jsem tam letos na jaro a vzal jsem radeji dvouplast a uvedene uzke dno mi nevadi :-). Michani mi prijde zbyzecne, at uz kvůli mnozstvi ci kvalite palenky, oboji je srovnatelne nebo lepsi jak u kotle s michanim. To neni jen můj nazor ale i starsich zkusenych harcovniků
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.240 (?), 21.8.2015 10:19

Dobrý den, uvažuji o koupi kotle, jsou to zřejmě kopie pana Janči, a uvažuji zda stou výpustí dole, jediné co se bojím ze kvas co bude stat v té vypusti se bude připalovat.. jinak si myslím že je to velice praktické :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 189.242 (?), 1.2.2014 20:18

Už rok používam dvojpláštový kotel od Fy. Kovoděl Janča. Kotel nemá chybu a páli na 100%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.51 (?), 1.2.2014 20:29

Zdravím, jak už bylo řečeno, kovoděl Janča - Ferrari mezi nejen pálenicema.  Netopte dřevem, je lepší si pořídit hořák na PB. Dřevo se nedá regulovat a to je oničem, doba jde dopředu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.51 (?), 1.2.2014 20:32

Ještě bych dodal že koupit se dá dnes vše ale vyrobit si něco sám je o 1000% (tisíc) lepší radost když to potom začne kapat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika