Nová pálenice - jaký kotel?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
poutník - (1) - 125.90 (?) 
1.2.2014 21:44

Máte recht, přístroj se dá udělat kvalitní, hlavně když dobře funguje a cítíte vůni růžového oleje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
      
host - 3.51 (?), 2.2.2014 11:55

To jsou kecy. Dřevo se dá taky regulovat, neschopnost regulace vychází s levosti rukou. Znal jsem jednoho, co měl od kovodělu už před 15 lety nějaký ten větší kotel, ten jejich tvar (poměr výškaxprůměr je úplně na ho...) když dělal 1D tak topil snad 5 h plynem, to je ekonomické jak sviňa. Chápu, že to nejde jinak udělat pro ilegály, aby to mohli schovávat po baráku, ale nechtěl bych to ani zadarmo.

Na 1D je dřevo přijatelné. Jo 2D, tam se dá už o plynu uvažovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
SOSNA - (17) - 125.90 (?), 25.6.2014 16:05

Mohu místo klobouku použít trubku průměr 35 nebo 54 tak 1m vysokou a z ní přes T kus odbočku do chladiče je to na přerušovanou destilaci tedy 1D a 2 D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 93.77 (?), 26.6.2014 9:32

To záleží na tom, jaký rozměr je za "35 nebo54"; jesti je to [cm], tak to lze tak vzít, je-li to v [mm], je to jen "odběrní trubka"... jinak T kus není problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 20.204 (?), 26.6.2014 12:42

Já bych ještě přidal; má-li mít klobouk (přilba...) vůbec nějakou funkci, musí mít objem minimálně 1/5 celkového obsahu kotle!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 236.138 (?), 29.6.2014 14:47

Myslím, že se tady začala řešit jiná problematika, než-li je název vlákna: Tedy jaký kotel? Nedoporučuji měděný, pokud je zahřívaný přímým plynovým plamenem, po několika letech se propálí a ty konce... Kamarád má pálenici se 150 l měděným kotlem, který ohříval přímým plynovým plamenem do té doby než-li ho propálil se 120 l 24%  lutru a zachránil to, celý objem okamžitě vypustil do odpadní jímky a plynový ohřev nahradil infračerveným plynovým hořákem, ušetřil 30% plynu v dalších letech. Zachránil pálenici před destrukcí požárem.

Celá problematika tzv. "klobouků též přilby" souvisí s povrchovým napětím některých kvasů. Hlavně se to týká kvasů z vína, třešní, višní a také některých jablečných. Stačí do vařáku přidat jedlý olej, lépe nepatrné množství tj. 10% silikonového oleje (na jedlý) a je po problémech. Ale vařák bych neplnil více než-li na 75% objemu. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.77 (?), 30.6.2014 18:20

Dobrý den paneinženýre,

už jsem se bál, že jste o tuto problematiku přestal mít zájem. Přes měsíc jsem od vás neviděl ani jediný příspěvek. Dokonce ani na vláknu "kde sehnat maloun pálenici", kdy byla 28.5. presentována  "malá aparatura" a strhla se okolo bouřlivá diskuse, vy se nepřidal, neokomentoval... , ale jak je vidět, již je vše v požádku.

Takže ještě jednou zdravím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Václav 4 - (7) - 125.90 (?), 12.7.2014 8:23

Já se přikláním k nerezovému kotli a klasické destilaci, tzn. dvakrát. Klobouk nemusí být stačí odběrná trubka, mám 35,  jinak vše už je tu popsáno. Bydlím u vody a mám dotaz po menších povodních jsem byl odkázán na povrchovou vodu. Vodu jsem přefiltroval přes filtr co si pamatuji z vojny a pak destiloval dvakrát. Kolikrát je třeba vodu destilovat na pití?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.138 (?), 12.7.2014 12:10

Pokud je destilace provedena správně, tedy nedojde k tzv."přeběhnutí", tak by stačila jedna. Problém je však v tom, že destilka by se neměla pít. Neobsahuje žádné minerály a naopak je ještě z těla odvádí. Pocit žízně není jen vyvoláván potřebou těla po vodě, ale také po kationtech, především vápníku a hořčíku, které jsou zodpovědné za tvrdost vody. Proto také turisté ve Vysokých Tatrách nepochybně vědí, že ta dokonale čistá voda je v postatě bezcenná, bez piva to nejde. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Václav 4 - (7) - 125.90 (?), 13.7.2014 13:40

Děkuji za Vaši radu. Samozřejmě ji nebudu pít dlouhodobě, jednalo se mi o nouzový stav na krátkou dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika