Nová pálenice - jaký kotel?



host - 59.151 (?)
25.8.2013 11:44

Tak teda dobrý den pánvé.Co vám mám na to řéct vy sa hádáte jaký kotel, já neznám ani jednoho z uvedených výrobců kotlů.Můj názor je ten, že nejvíc záleží jaké kvality je kvas.Když to bude na prd tak z toho uděláte dycky enom jak sa u nás povidá enom hovnovicu.Za druhé já používám úplně ten nejjednodušší kotel teda měděný a jednoplášťový s mýchadlem a na dřevo o celoobjemu 120 l, aby to bylo všem jasné.Takže pálím a pak přepaluji.Kotel funguje už od roku 1993 zatím bez problémů.Na vypálení spotřebuju jedny kolečka dřeva.To je o provozu asi vše a teda neměnil bych aj když su u něho jak pes u bůdy.Optajte sa kuchařa estli si odejde od rozvařeného jídla na na nákup řekl bych, že ne. Myslím si, že snáď nejaké zkušenosti bych mohl mět a to je ten nejdůležitější faktor, protože nekeří umělci umyjů připálit aj vodu na čaj.Ovlivní to víc věcí aj to jak rychlo fofrujete tady platí práca kvapná h... platná.Čím víc fofrujete tým víc sa vám uvolní zbytečných příměsí ty vámpak přeca ovlivnijů výsledný destilát. Tak závěrem záleží jen a jen na páleničárovi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 248.32 (?), 22.8.2013 11:34

Protože je kotel dvouplášťový, ohřívá se voda, míchadlo není třeba. V korunách to je podle tarifu, já mám 2,10Kč/kW.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 51.210 (?), 8.10.2018 19:41
Dobry den. Mohl bych vás poprosit o informace, jakou regulaci máte na kotli? Typ regulátoru a jaké termostaty? Jsem taky jeden z těch lidí, kteří nechtějí dávat peníze nenažrancum do vlády. A kolik vody máte v meziplášti? Děkuji za ochotu a přeji hezký den. Spolehlivypepa@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 22.8.2013 12:31

Tento názor je podepřen výsledky a umístěním v prestižních koštech-Flora, Mostkovice, Vizovice, Rudíkov atd -jednokotlových destilátů.

Nu, nevím. Pár koštů už jsem se zúčastnil, ale ve vsledkové listině bývá uvedeno, jméno, ročník, někdy procenta, samozřejmě druh ovoce má každý svou kategorii. Druh kotle se na žádné degustaci neuváděl.. Pouze v kuloárech se při osobním rozhovoru se šampióny mohu dozvědět, na jakém kotli (výjimečně v které pálenici) dotyčný pálil.

Osobně si myslím (ale je to pouze můj dojem z osobní zkušeností s 2 palírnami s rozdílnými druhy kotlů - Biskupice a Jevíčko), že velké rozdíly v destilátech nejsou. Výhodu kolony vidím v rychlejším vypálení,  vyšší výtěžnosti a slušném destlilátu i z horšího kvasu. Výhodu dvoukotlové destilace spatřuji v o něco aromatičtější pálence z perfektního kvasu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.40 (?), 24.8.2013 7:56
Dobry den, take mam kotlik od fy. Kovodel - Janca, jedna se o dvouplastove provedeni a nemohu si stezovat. V meziplasti mam vodu cca 30 l, premyslim zda by nebyl lepsi olej z hlediska prevodu tepla, ale nevim jestli je to dobry napad. Mate s tim nekdo zkusenost?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.32 (?), 24.8.2013 22:37

Z hlediska převodu tepla vás ujišťuji, že voda má daleko větší kapacitu energie než olej, nehledě na to, že pak vznikají problémy s topnými tělesy, které rády odejdou z důvodů přehřátí. Je-li kotel řešen jako přetlakový, není co řešit. S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 225.11 (?), 25.8.2013 9:47
Kotel ma manometr a pretlakovy venti, vyhrivam zemnim plynem. Nemuze mit ten olej napr. vliv na zivotnost medeneho kotle? Oproti vodni lazni? Jinak 105l kvasu mam na 90 st. C za cca 40 min.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 59.151 (?), 25.8.2013 11:44

Tak teda dobrý den pánvé.Co vám mám na to řéct vy sa hádáte jaký kotel, já neznám ani jednoho z uvedených výrobců kotlů.Můj názor je ten, že nejvíc záleží jaké kvality je kvas.Když to bude na prd tak z toho uděláte dycky enom jak sa u nás povidá enom hovnovicu.Za druhé já používám úplně ten nejjednodušší kotel teda měděný a jednoplášťový s mýchadlem a na dřevo o celoobjemu 120 l, aby to bylo všem jasné.Takže pálím a pak přepaluji.Kotel funguje už od roku 1993 zatím bez problémů.Na vypálení spotřebuju jedny kolečka dřeva.To je o provozu asi vše a teda neměnil bych aj když su u něho jak pes u bůdy.Optajte sa kuchařa estli si odejde od rozvařeného jídla na na nákup řekl bych, že ne. Myslím si, že snáď nejaké zkušenosti bych mohl mět a to je ten nejdůležitější faktor, protože nekeří umělci umyjů připálit aj vodu na čaj.Ovlivní to víc věcí aj to jak rychlo fofrujete tady platí práca kvapná h... platná.Čím víc fofrujete tým víc sa vám uvolní zbytečných příměsí ty vámpak přeca ovlivnijů výsledný destilát. Tak závěrem záleží jen a jen na páleničárovi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 215.47 (?), 25.8.2013 13:04
Dělám si doma pár litrů vlastní pálenky. Nechci aby mi to pokazila pálenice. Budu pálit čistý kvas, zbavený kalů, skoro jako víno akorát vstupní surovina měla odlišnou kvalitu. Pro nevybuchování během varu (tzv. utajený var) se prý dávají skleněné kuličky. Nemám kde sehnat. Napadlo mne použít omleté křemínky ze starého vodního koryta. Již dlouho ale nejsou omýlány vodou. Pořádně je odmočím, vyperu, vysluním. Má někdo zkušenost, nemohu předat pálence nějakou pachuť (použiji jen křemenné, neporézní valounky)?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.132 (?), 15.10.2014 14:24

přidej 2-střepy, funguje to

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.132 (?), 15.10.2014 14:26

přidej 2-3 skleněné střepy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika