Nákup drtiče jablek



host - 82.218 (?)
28.10.2012 9:58

Dobrý den, poradíte kde se dá koupit?

dík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
acol2 - (2) - 12.162 (?), 3.10.2012 20:24, zobrazeno: 28441x

Zdravím zahrádkáře, chystám se zakoupit nějaký menší drtič ovoce, konkrétně jablek na kvas. Ma internetu toho moc není, Shark se mi zdá drahý a domácích výrobců moc není. Našel jsem tohle, ale zdá se mi podle videa které je yotube je malá násypka, ovoce se musí půlit a krouhá poměrně velké kusy, drť je dost suchá, máte s tímto krouhačem někdo zkušenosti?

Drtic

Díky Milan

drtič
drtič
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.10.2012 8:09

Na kvas je to úplně jedno, čím drtíte. Suchost drti je způsobena ovocem, nikoli drtičem. Nicméně s tímto strojem zkušenosti nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.162 (?), 4.10.2012 23:27

Na nějakou velkou parádu to asi nebude, podle toho srovná s těmi jablky frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 5.10.2012 9:00

Pokud je ze snímku dostatečně patrné, je nutné do stolní desky vyřezat kruhový otvor, aby měla drť kam propadávat.Správné drcení je takové, kdy z jablek není ani kaše, ani řízky jako z řepy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 4.10.2012 8:43

Já to řeším ruční krouhačkou na řepu a jde to i na moštování tak by to mělo stačit i na kvašení :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.162 (?), 4.10.2012 23:24

optimální je když je to postrouhané tak aby z toho vytékala šťáva ale není zase dobré aby z toho byla kaše jako dětská přesnídávka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jezevec22 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 242.101 (?), 5.10.2012 8:34

Tento drtič mám a rád se podělím o zkušenosti.  Je vhodný pouze pro menší jablka, nebo se musí rozkrojit. Kusy nekrouhá velké, já jej používám pro moštování a drť suchá není.  Použitý motorek je zřejmě z dvoukotoučové brusky a trochu se zahřívá. Takže nevím zda by vydržel drtit jabka např. na celý sud -  já jej používám na nadrcení drtě do kýble a poté na chvíli vypínám a lisuji.  S drtičem jsem spokojený, pro mou potřebu nadrtit pro vylisování 20 - 25 litrů moštu plně dostačuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.25 (?), 26.10.2012 2:21

Mám.Koupil jsem jej a mohu hodnotit. Výhody: Lehký drtič, dobře se přenáší a přes destičku přímo drtí do nádoby. Po krátkém zapracování celkem spokojenost, nevýhody jsem výrobci oznámil a prej jsem byl první, co má připomínky:1/ na malé ovoce dobrý, na větší jablka malý průměr vlastního nože a tedy prostoru k drcení, skutečně se větší jablka musí nožem půlit..2/kvalita zpracování zejména nerezového řezného kotouče by mohla být lépe řešena, drť je docela hrubá, jsou to vlastně asi 2mm drobné plátky velikosti 2-3 cm2... 3/ motor má 2800 ot, ale je slabší, občas jej šprajclé větší jablko zastaví, takže větší násypka by nebyla k ničemu, dřevěným kolíkem je musím občas srovnat..4/ cena 3.200,-Kč je k použitému materiálu dost vysoká..Není to šroťák v pravém slova smyslu k dlouhému šrotování/použitý motorek z brusky se dost zahřívá/ ale při denním krátkodobém použití/sešrotovat denně popadaná jablka/ to je vítaný pomocník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
acol2 - (2) - 12.162 (?), 26.10.2012 22:46

Už jsem ho taky minulý týden koupil a potvrzuji přesně co jste napsal, nůž, tedy kotouč jsem trochu upravil, zmenšil jsem otvory, šrotuje trochu délé ale drť je menší a pouští tedy více šťávy udělal jsem dvě 2q bečky kvasu asi za 2 hodiny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 82.218 (?), 28.10.2012 9:58

Dobrý den, poradíte kde se dá koupit?

dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika