Medovice



host - 128.84 (?)
6.10.2011 20:47

Je to odpadní med rozpuštěný ve vodě(med, který nešel medometem vyhnat z rámečků), bylo mi to líto to vylít.  Tak jsem se rozhodl ho nechat přepálit, ale prostě to už nechce kvasit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 128.84 (?), 6.10.2011 15:51, zobrazeno: 21714x

Dobrý den. Naložil jsem kvas na medovici(med + voda). Po několika týdenním kvašení jsem změřil cukernatost, ale kvas je ještě sladký a skoro už nekvasí(minimálně). Je z něho cít alkohol a já si nesem jistý, jestli vypálit nebo ne...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.36 (?), 6.10.2011 18:19

Při kvašení na "medovinu" dokváší až jeden rok. Záleží v jakém poměru jste to namíchal. Mě by bylo líto dávat samotný med na medovici k pálení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.84 (?), 6.10.2011 20:47

Je to odpadní med rozpuštěný ve vodě(med, který nešel medometem vyhnat z rámečků), bylo mi to líto to vylít.  Tak jsem se rozhodl ho nechat přepálit, ale prostě to už nechce kvasit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 30.250 (?), 7.10.2011 13:12

Medovina se před zakvašením vaří, varem se vysráží bílkoviny a látky které med konzervují. Na povrchu se vytváří pěna, ve které jsou tyto látky vysráženy a která se sbírá. I tak medovina kvasí pomalu a poměrně dlouho, jak bylo zmíněno v příspěvku výše.

Ale hlavně proč píšu-jednou mě taky zkrystalizoval med v rámcích, které jsem pak rozpustil v teplé vodě, převařil a nechal vykvasit. Po vypálení byl výsledný produkt ale chuťově nepoživatelný.Po pátrání proč tomu tak je a kde se mohla stát chyba jsem dospěl k závěru, že problém asi bude v rámcích. Rámky nebyly světlé ale tmavší, tudíž na stěnách buněk už bylo několik vrstviček košilek a někde jsem pak četl, že z košilek se při luhování ve vodě uvolňují látky, které přejdou do roztoku a ten chuťově degradují.Takže pokud jste neměl panenské rámky, je možné že po vypálení budete sice mít pálenku, ale k pití nebude, maximálně tak na zimu do ostřikovačů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika