Lze využít drtič větví i na ovoce?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
kozlik - (3) - 27.29 (?) 
7.9.2009 22:22

Vrele doporucuji rozhodne lepe drti jablka nez vetve ale musi se vrchni hlava odsroubovt a nasadit uriznuty kanystr vrch i spodek a nestrkat ruce pouze kolik.Pouzivam tri roky a zadny problem nenastal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 8.9.2009 7:45

Pokud se drtí jablka jen pro přípravu kvasu, je asi jedno, čím se drtí. Pro potřeby lisování moštu je třeba, aby plody byly rotzdrceny na určitou velikost a rovnoměrně. Taky kvalita oceli v kontaktu s dužinou hraje svou roli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 21.9.2009 22:14

Naší známý tuto otázku rovněž řešili a použití koupeného štěpkovače nebylo k drcení jablek to pravé ořechové.Tak jsem jim přes zimu slíbil zhotovit drtič jablek ze staré nerezové pračky Romo.Dá se říci, že pomalu všechny díly se dají použít z pračky ROMO a nebo z bubnu pračky automatky.Už mám vymyšleno jednoduché drcení, sypání jablek shora a protože to nebude žadné monstrum, ale mobilní přenosné zařízení, tak se bude moci dát přímo na sud či nádobu.Tak jak jsem dal na web návod na zhotovení štěpkovače, udělám i s drtičem.Jen to chce čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 63.197 (?), 16.4.2010 13:32

Vážení, jedna perlička, jednou bylo tolik hrušek, že po ručním načtvrcení asi 400 kil jsem se naštval hrušky dal na hromádky na dlažbu a najížděl jsem do toho benzínovou sekačkou, místo koše jsem dal pytel. troška bordelu kolem ale docela to šlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 20.82 (?), 10.5.2010 14:34

už 6 let drtím jablka na štěpkovači bez problémů, a lisuju mošt na hydraulickém štípači.je to super

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 23.178 (?), 8.9.2010 16:02

Nebylo by od věci vyzkoušet na drcení jablek: větší drtič kuchyňského odpadu. Měl by zvládnout namlít/nakrouhat i tvrdou cukrovou řepu.   Jen místo na kanalizační trubku zapojit výstup drtiče na svodk k sudu. Taky možná není optimální, že k provozu potřebuje (malý) pramínek vody - tj.: že rozdrcená dřeň by byla naředěná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 209.4 (?), 20.7.2014 18:56

Vlastním drtič větví a šrotu "žralok" z Letovic. Používala jsem ho též k šrotování jablek na kvas, ovšem musím pak celý rok ob den jít otočit noži v drtiči, protože i přes důkladné vyčistění dochází k zareznutí hřídele, způsobené agresivitou ovocné štávy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.228 (?), 26.9.2013 9:53

Zdravim Vas.

Jelikoz zvazuji nakup nejakeho drtice na ovoce tak me Vase diskuze zaujala. Mam moznost kupit levne funkcni starsi drtic na vetve. Je to ten sikmy talir s nozi. Muselo by se asi flexou "pomoci" nasypce aby tam sly i vetsi jablka. Mozna i upravit ten plech "mantinel" o ktery se rezana vetev opira. Mel by tam byt myslim vetsi prostor. Nemate problemy s tekouci stavou do motoru nebo vodou pri umyvani? Je tam popr. misto na ulozeni nejakeho gufera?

Fotky vitany a dekuji za postrehy. Prikladam fotky drtice co mam moznost koupit.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.1 (?), 26.9.2013 10:37

Mal som upravený drvič Shark 1.6 jednoduchým spôsobom.Vrchnú časť som odrezal rovnomerne 5cm pod vstupom a upravil tak aby sa dala opäť namontovať.Vyrobil som si násypku asi na jedno vedro.Pred drvením ovocia som samozrejme dobre umyl celé vnútro.Veľké jablká bolo treba poliť.Žiadna iná úprava nebola treba.Po čase som od tohto spôsobu upustil, keďže podrvená hmota bola na lisovanie muštu príliš jemná.  Stano 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika