Kde sehnat malou pálenici



host - 248.148 (?)
25.1.2012 5:13
Co se týče Medienka, dobrý, ale doporučil bych požádat o instalaci dalšího teploměru těsně před chladič. Standardně dávají jen měření olejové lázně a to je o úplně jiných teplotách. Při provozu jsem ignoroval ten jejich návod od výrobce, kde jsou uvedené divné teploty. Pálil jem kolem 100 st C oleje, tedy kolem 85 před chladičem. Zajímalo by mě, jestli někdo ví, co je podstatou toho malého válce "odlučovače" metanu. Pro jistotu jsem ho vypustil při 80st. Na konci pálení tam taky měco bylo, ale to už snad nemůže být metanol... Zdraví A.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
host - 103.137 (?), 2.4.2012 21:46

treba, ale povedať pri akej spotrebe lek energie kw.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.252 (?), 8.1.2012 9:14

Měděný kotel životnost 15let???

Tj. je z Cu plechu 0,5mm a ta měd za cca 15let prokoroduje agresivními kvasy? Nebo proč?

Já mám kotel naštěstí nerez... ale kolonu Cu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Poustevník - (15) - 13.132 (?), 8.1.2012 12:25

Tohle mi sdělil výrobce. Myslím, že je v té číslovce zobcněno mnoho faktorů. Určitě kotli neprospějě, přepaluje li se poloprázdný, když je v něm třeba 1/5 kapacity.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.5 (?), 13.9.2012 16:35

Kdo má zkušenosti skotlem od Janče.Je lepší s mícháním nebo bez míchání se sítem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.178 (?), 3.10.2013 20:06

Kellereibedarf Schmickl GesnbR - Schnaps selbermachen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.137 (?), 11.1.2012 9:28

Každý rok mám tak 120l hruškového a 120l slivkového kvasu. Chtěl bych zkusit i jiné kvasy.Rád bych si pořídil malou pálenici a potřeboval bych poradit. Jaká by byla vhodná velikost 70l nebo 110l. Jestli pálenici s chladičem nebo rektifikační, jednoplášť-dvouplášť, elektrika- plyn, co mít měděné a co z nerezu, jestli výklopnou nebo vypouštěcí ventil. Vlákna jsem tu pročetl a tady bych chtěl požádat ty co mají podobné pálenice a chtějí se podělit a poradit mi co je dobré a na co si dát pozor. Zejména pálenice od Janča, Medienka, Kebrček, Durativa, případně mi dejte tip nebo nabídněte nějaký výrobek. Děkuji za pomoc stresus@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.148 (?), 25.1.2012 5:13
Co se týče Medienka, dobrý, ale doporučil bych požádat o instalaci dalšího teploměru těsně před chladič. Standardně dávají jen měření olejové lázně a to je o úplně jiných teplotách. Při provozu jsem ignoroval ten jejich návod od výrobce, kde jsou uvedené divné teploty. Pálil jem kolem 100 st C oleje, tedy kolem 85 před chladičem. Zajímalo by mě, jestli někdo ví, co je podstatou toho malého válce "odlučovače" metanu. Pro jistotu jsem ho vypustil při 80st. Na konci pálení tam taky měco bylo, ale to už snad nemůže být metanol... Zdraví A.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 99.44 (?), 25.2.2012 5:20

Poradí někdo jakým způsobe spojit kotel a trobku rektifikační kolony o průměru 76mm.Chtěl bych rozebiratelný spoj a nemohu najít vhodné šroubení ani přírubu.

Nevíte jestli se v ČR dají pořídit takovéto objímky? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.36 (?), 25.2.2012 13:22

Co takhle dát dolů Cu redukci - 76/54 a na ni obyčejnou 2" bronzovou spojku? Spodní otvor bude dostatěčně průchozí a problém máte z krku. A nebo musíte "angažovat" soustružníka, aby vám tu přírubu vytočil (cenově to myslím příjde obdobně jako by ste ji koupil).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jardo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 140.218 (?), 2.3.2012 22:08

Mám celkom dobré skúsenosti s obchodníkmi z Poľska. U nich sa dá kúpiť snáď všetko. Dúfam, že ich kvalita nebude taká ako je práve teraz najnovšia aféra so soľou z Poľska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika