Příspěvky uživatele - Poustevník

Identifikacia odrody I, 29.8.2013 Obsahuje fotku
Tady je ten strom.
Identifikacia odrody I, 29.8.2013 Obsahuje fotku
Zdravím, taky bych poprosil o průzkum, konzultaci k úrodě. Strom dozrává na konci prázdnin, dorostl výšky cca 6m. Švestky jsou spíš kulaté, jdou od pecky a dost kvalitní do slivovice. V internetové mapě z roku 1952 tam už ta švetka stála. Prý... celý příspěvek >
Řez slivoně Gabrovska, 18.5.2012
Adaptace peckovin může trvat klidně 7-8 let. Záleží na prostředí, kde stromek roste. Nepanikařte, že hned nemáte úrodu . Na podzim odstříhněte 1/3 nových přírůstků větviček a kochejte se třeba sílením kmínku stromu. To je v podstatě nejvhodnější... celý příspěvek >
Řez slivoně Gabrovska, 11.5.2012
Na fotkách je ryngle.
Škrábavost pálenky, 11.5.2012
Příčinu hledejte také v rychlosti pálení. Moc to nehoňte.
Kde sehnat malou pálenici, 23.4.2012
Plynaři stačí přinést nákres nefunkčního hořáku, ve své dílně vyrobí nový; u jeho montáže na místě už být nemusí . Demontáž hořáku není totéž, jako lézt do elektriky spotřebiče. Plynový hořák se oddělává po každé skončené práci rutinně. Kdežto u... celý příspěvek >
Kde sehnat malou pálenici, 23.4.2012
Ano, to stejné lze i u plynového vytápění. Jediné, co mluvilo o plusu elektriky, je tzv.noční tarif. Oproti tomu zápor, možné výpadky elektřiny např.za bouřky. Co však rozhodlo byl problém s uvažovanou životností elektrického vytápění., resp.značná... celý příspěvek >
Kde sehnat malou pálenici, 21.4.2012
Já kupuju bombu v plnové čerpací stanici, či jak se to jmenuje, za 260 Kč. Při spotřebě menší poloviny se to pak blíží k vaší číslovce. Na elektrickém topení je možná slabina životnost topidla. Kdežto plynový hořák se polámat nemůže .
Kde sehnat malou pálenici, 17.4.2012
Při použití PB 10 kg bomby je 110 litrový kotel hotový (tedy i s přepálením) za 4 hodiny aktivity. Během té doby spotřebujete cca 1/2 náplně bomby. Zbylé si hravě spočítáte sám .
Kolik cukru má být v kvasu při pálení, 10.3.2012
Myslím, že dost to souvisí s aktuálním počasí při zrání kvasu. Ranější odrůdy švestek jsou vykvašené za 4-5 týdnů klidně i pod 5%, zato ty pozdnější ani po dvou měsících nejdou pod 7%. To je už venku kolem nuly, ve sledované místnosti nejvíc +9... celý příspěvek >
Pozdní zakalení slivovice po naředění vodou, 16.1.2012
Přesně tak, od té doby, co ředím Dobrou vodou-neperlivou, se mi výsledný produkt ještě nezakalil.  A to nehlídám teplotu v místnosti či žádné další vědátorské kejkle. Tento problém vznikl použitou vodou; nekupujte laciný šmejd.
Kde sehnat malou pálenici, 8.1.2012
Tohle mi sdělil výrobce. Myslím, že je v té číslovce zobcněno mnoho faktorů. Určitě kotli neprospějě, přepaluje li se poloprázdný, když je v něm třeba 1/5 kapacity.
Kde sehnat malou pálenici, 7.1.2012
Kovoděl Janča, firma je z Uh.Brodu. Při osobním kontaktu jsou velmi vstřícní. Přístroj na 110 L + drobné specifické dodělávky vyjde na cca 28 000 Kč. Vybrat si lze ze všech druhů topení. Od objednávky čekáte 1/2 roku ve frontě, dokud vám nenapíší, že... celý příspěvek >
Vzdálenost stromů - opylovačů, 7.1.2012
Všem přispěvatelům děkuju za reakci. Já jsem loni zasadil švestku President a při nákupu jsem se speciálně na to ptal, zda je samo či cizosprašná. Ten trouba prodavač mi sdělil, že samo. Až na netu jsem se dozvěděl, že tomu tak není. A protože... celý příspěvek >
Vzdálenost stromů - opylovačů, 28.12.2011
Jaká je ideální vzdálenost (popřípadě maximální) mezi stromy, které dokáží opylovat-poslouží cizosprašným? Stejnou otázku si dovolím položit i pro hrušně :-).
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika