Kde sehnat malou pálenici



host - 224.43 (?)
19.10.2013 23:25

luh, olej, mydlo... chudak kompost

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
brona78 - (10) - 85.160 (?), 19.10.2013 21:37

Děkuji

a kde se dá transformátorový olej sehnat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 19.10.2013 23:08

vyjetej z auta je nejlevnější

novej transformátorovej je drežší než novej do motoru ale ten rozdíl v tepelný vodivosti za ty peníze nestojí, zejména pokud sezóna trvá tak 7 dní v roce a pak kolona odpočívá.

Já osobně mám vodu a navrchu u hladiny 2 litry oleje z friťáku. Po sezóně dám do horký lázně polévkovou lžíci sodnýho louhu, promíchám a olej s vodou se promění na vodu mýdlovou, kterou vyleji do kompostu. Ten olej nebo sádlo z friťáku mám, aby se mi příliš neodpařovala voda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.43 (?), 19.10.2013 23:25

luh, olej, mydlo... chudak kompost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 19.10.2013 23:40

mýdlo je normálně biologicky rychle rozložitelné.

No pro kompostování je lepší draselné... ale nejlevnější draselný louh je v popelu ze dřeva a to zase není tak nejčistší práce, jak urychlit biologické rozložení tuků na mineralizované živiny.

Obdobně, když se Vám stane nehoda s únikem minerálního oleje do záhonku, tak ho zmýdelněte jakýmkoliv louhem (včetně páleného nebo hašeného vápna) a případně dejte do biodegradačního prostoru (kompostu apod).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 20.10.2013 19:41

Olej jedině fritovaci. Mám ho asi 5 rok a bez problémů. Cena rozumná a olej je potravinářsky nezávadný narozdíl od různých trafo a minerálních olejů. Mám fritovací z velkoobchodu výrobce olejů s velkým podílem palmového oleje, tzn. olej je odolnější pro vyšší teploty a tuhne kolem 15C. Rektifikační kolona mě i díky netlakovému provedení ohřevu médiem olejem stála zlomek ceny profi výrobců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.51 (?), 21.10.2013 19:33

Palmovy olej je dobra volba, je nejlepsi co se tyka teplotni odolnosti. A ma dobrou stabilitu, neoxiduje pri vysokych teplotach. Ale tady to tak nevadi.

Rozhodne bych tam ale rostlinny olej nedaval, hlavne se vyvarujte sojovemu, pak slunecnicovemu oleji.

Dle kvality bych pouzil nejlepe palmovy, repkovy, slunecnici, soju.

Pokud chce ale nekdo mit zalepene ventily a vnitrek dvouplaste, budiz, je to jeho volba. Rostlinny olej je nejvetsi svinstvo co se tyka "ulepeni", pokud neco hned neumyjete technickym benzinem, tak to za mesic lepi a lepi a lepi a tezko, velmi tezko se takove polymerovane usady odstranuji... Organicke rozpoustedla nema pak smysl zkouset.

Kdo pouziva vodu, tak at si naredi smes 50% s chladici kapalinou do motorovych vozidel. Cisty etylenglykol nepouzivejte - prenasi spatne teplo, nutno pridat aspon 20 % vody, aby se zlepsila tepelna vodivost kapaliny. Bod varu se posune az ke 110 °C.

Ideal pouzit napr. neco na bazi typu G12++.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 21.10.2013 21:18

Rostliný olej je nejlepší z důvodu, že prakticky není cítit při destilaci, je nejlevnější a prakticky zdravotně nezávadný. A u jednoduchého dvojpláště, bez jakýkoliv ventilů, vůbec nevadí! Na co taky ventily, když olej nepotřebujeme tlakovat!! Tj. je v otevřeném systému, pouze s mechanickým zakrytín velkých otvorů a mezer, proti nechtěnému vniknutí kvasu, výpalků, cizích předmětů. Konkrétně mám kolem 1. a 2. pláštěm cca 5mm mezeru. Dvojplášt je plně rozebiratelný, čistitelný, upravovatelný, narozdíl od pevně zavařeného profi dvojpláště s nesmyslně provedenou tlakovou úpravou i když jako nápln je používán olej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.51 (?), 24.10.2013 14:12

Pane, lejte si tam co chcete. Ale viz moje zkusenosti s oleji jsou pravdive, nemam sice palenici, nicmene mne rukama proslo nekolik stovek litru rostlinneho oleje pro prumyslove ucely.

Nikdo nepise, ze zrovna na RO potrebujete nutne pretlakove ventily, to jste si vycucal asi z prstu.

Akorat si hlidejte ty termostaty a ty ubastlene vypinace na jednotlive telesa, at vam ta fritovaci panev nechytne...

A mezera mezi plasti 5 mm je zoufale mala, takova sestava musi mit desnou ucinnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 24.10.2013 20:01

Opět jsem byl silně nepochopen...

Mezeru vzduchovou 5mm mám konstrukční mezi ocel plášti na zafalcovaném vršku kotle a NE olejovou, olejová je nejméně 50mm.

Termostat elektronický mám provozní a spíná SSRrelé a všemu je předřazen stykač ovládaný druhým bezpečnostním termostatem... takže možná jen vy víte jak bastlíte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.51 (?), 3.11.2013 18:37

Aha, tak to máte napsat trochu líp.

Jo SSR, asi to máte trochu vymakanější jak ostatní bastliči. Ale s SSR a PID regulátory dělám běžně vysokoteplotní regulace, takže vím víceméně vo co gou a máte bod, že máte něco lepšího jak "bimetal" napřímo do tělesa.

Pokud máte kvalitnější regulátor s PID, tak pak není problém při kvalitním termočlánku nebo PT100 regulovat teplotu ohřívací lázně s rozptylem/překmity teploty pod 1 °C.

R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika