Dlouhodobé skladování slivovice



host - 236.138 (?)
14.3.2022 20:07

A jak s tou kolonou komunikujete? slosar-petr@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 243.244 (?), 13.2.2022 14:59

rektifikační kolona, většínou tři destilační patra, během destilace lze vyřazovat zařazovat jednotlivá destilační patra, na každím patře dochází k destilaci, z toho může pocházet zavádějící popis 3x destilovaná slivovice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 112.73 (?), 14.2.2022 12:26

pro 243.244 a 119.253 - nemáte zcela pravdu. V nedaleké pálenici kam jezdím pálit je klasická dvoukotlová sestava. Prohlížel jsem si pozorně potrubí kam které vede. Po prvním pálení teče lutr (= meziprodukt po prvním pálení) do malé nádoby. Odtud po skončení prvního přepálení se pouští do přepalovacího kotle na druhé pálení. Po oddělení předkapu paličem potom do měřidla litrů pálenky. Toto je klasické pálení. Potrubí však umožnuje přestavením ventilů pouštět místo do měřidla a ven zpět do nádoby na lutr. Ten potom znovu přepálit ve druhém kotli. Vše je pochopitelně zaplombované. když jsem se bavil s paličem o této vypozorované možnosti tak mi ji potvrdil. Ovšem má to háčky. Ten co by pálil za mnou musí čekat až se uvolní nádoba nalutr, Třetí a popř.další pálení i (kolikrát chcete)  spotřebuje energii a čas paliče. Lutr je také před 3-tím pálením nutno naředit vodou. Pálenka ztrácíí potřebnou vůni a i chuť. Stává se z ní klasický líh. Nedoporučoval mi to, vady kvasu s tím nejdou odstranit. Pokud si koupím klasiický líh a ochutím a naředím ho, tak to prý vyjde skoro stejně.  L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 14.2.2022 21:40
Pro 112.73 já bych ty technické záležitosti až tak moc neřešil. At si každý najde palírnu kde ho budou pravdivě informovat o všech možnostech a at je hlavně sám spokojen s výsledným produktem. Určitě to znáte, sklenička je dopitá, zůstává v ní snad jen poslední kapka, která ovšem rozehraje jedinečný koncert senzorických věmů. A nebo dáte okoštovat stamprlátko a když pak prozradíte, že pálenka je neředěná 58, nikdo vám nechce věřit, že něco tak jemného může mít takovou sílu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.144 (?), 13.2.2022 15:09
Už se těším až ochutnám. :-) Zatím jako náplast použiju jednodruhovou Hagantu z vlastního sběru. Taky není vůbec špatná a je pálená dvoukotlovou klasikou a dan jsem platil jen jednu. :-D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 236.138 (?), 14.3.2022 20:07

A jak s tou kolonou komunikujete? slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.144 (?), 31.1.2022 13:02
Ta medovina asi nebude vyráběná kvasným procesem jako víno, ale je to macerát v alkoholu? S tím že je to významné pro vlastníka pálenky mohu jen souhlasit. Protože se najdou takoví, kteří mlaskají, přijíždějí si pro nějaký ten litřík opakovaně, to znamená, že jim chutná. Ale na druhou stranu na vás nenechají nit suchou...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 252.150 (?), 19.12.2022 9:15

Ja to mám v klasickom sklenenom demižóne uzavretom plastovým šroubovacím víčkom, ak to vičko nemám, tak bežná zatka obalená napr. mikrotenovým sáčkom (aby to moc nedýchalo cez zátku). Uložené je to iba voľne na podlahe suterénu. Špeciálne voči svetlu to chránené nie je, ale svetla ako v severnej miestnosti, tam ani dáko nie je. Nepriame svetlo nie je na škodu destilátu, ba naopak, podľa niektorých autorov ho vylepšuje.

Už som mal možnosť "testovať"  staršie - mladšie slivovice a poviem Ti, že pokiaľ Ti nepovedia, tak už nepoznáš rozdiel medzi napr. 5 ročnou a 15 ročnou slivovičkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika