destilační přístroj



host - 113.29 (?)
26.10.2007 14:21
Taky tomu obrácenému tvaru U z mědi nerozumím, U přece zůstane tvarem stejně, jde o to jak ho položím...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
                     
host - 100.66 (?), 14.11.2008 20:25

Zdravím slopače a mám dotaz. Kdo by dokázal poradit jak vyrobit, anebo vyrobit deflegmátor pro 120l kotel.

Láďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.91 (?), 24.10.2007 21:16
Ten způsob je zajímavý a určitě funguje. Zajímalo by mě za jak dlouho se to dá pálitt. V lihovaru to dělají za 3 dny. Není to nejak moc rychle? Není tam potřeba přidat nejaké enzimy nebo kvasinky? A nebo když se tam nedají trva kvašení déle? Jestli víte napište. Dík
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.2 (?), 25.10.2007 15:33
Z dosud uvedených příspěvků k teploměrům jsem pochopil, že důležité je měřit teplotu "páry" vstupující do chladiče. Prosím o upřesnění jaké hodnoty se na tomto teploměru "hlídají", které teploty mě co sdělují. Také by mě zajímalo jaký teploměr je tedy optimální a zda může být použita např. hliníková jímka teploměru. Na internetu je řada nabídek kotlových teploměrů např. právě s Al jímkou, ale při jeho ceně cca 230 kč s dph se mě jeví balné 150-160 kč jako zbytečnost si jej objednávat. Neví někdo kde  ho koupit - tedy ten co se hodí k měření v Praze? Pakliže nejde o kotlový tak jak jej tam připojujete? díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.91 (?), 25.10.2007 22:30
Teplota je víceméně orientační stačí obyčejný topenářský teploměr 0-100 C.
Když tam alkohol je tak vyteče, když ne tak žadný teploměr nepomuže.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.2 (?), 26.10.2007 14:05

Někde nahoře mezi příspěvky jsem se dočetl, že u nerez kotle se musí kvůli vysrážení síry do něho přidat měděný plech ve tvaru obráceného U. Zajímalo by mě jak má být ten plech velký, tedy zda existuje vztah mezi velikostí kotle a tím plechem a jak se v kotli upevňuje - kam se umisťuje a zda jako náhrada toho nestačí když např. mezi kotlem a chladičem je 1/2" měděná 1,5m dlouhá roura. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.29 (?), 26.10.2007 14:21
Taky tomu obrácenému tvaru U z mědi nerozumím, U přece zůstane tvarem stejně, jde o to jak ho položím...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.231 (?), 26.10.2007 13:50
Je vcelku jedno kde přesně je teploměr umístěný. Když je ve víku kotle ukazuje nižší teplotu, než když je ve vrcholu deflagmátoru. Dobrý je k tomu, že teplota je přímo úměrná k % lihu který vytéká. Stačí když si jednou sestavíte tabulku při jaké teplotě kolik % teče a bude to na daném kotli platit vždy při jakékoli destilaci. Člověk pak nepotřebuje ani vytahovat lihoměr a přesně ví co z chladiče vytéká, jen při pohledu na teploměr.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.2 (?), 26.10.2007 14:13
Jasné, díky za odpověď, jinak ještě teď jsem vznesl dotaz na nerez kotlík - jestli by jste mě mohl (nebo kdokoliv) poradit. Ještě jedno díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.91 (?), 26.10.2007 16:49
Poradte nekdo za jak dlouho se pali ta žitná? Dík.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.229 (?), 28.10.2007 17:28

Dobrý den

tak po osmi dnech jsem změřil hodnoty jabl. moštu, který měl na počátku cukernatost 13.5. dnešní hodnoty jsou - cukr 5, alkohol 12. Hrušky po třech týdnech - cukr 6 alkohol 8. Vše měřeno refraktoměrem a vínoměrem, teplota místnosti - 17 st. mošt měl prvních pět dní 23 st. Můžete mě poradit jaké jsou mé "vyhlídky" zda mám moštu dát ještě cca 3týdny a hruškám podobně? Je mě jasné, že bych měl zřejmě hlídat cukr, nechce se mě pořát lézt do sudů, tak mám záměr jít měřit až za 14 dní jak hrušky tak mošt. Co vy na to. Díky za názory jakož i za rady mě dosud poskytnuté. Stan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika